Apteczka w Twojej.. spiżarni

Przeziębiona? Mam coś dla Ciebie.

Kiedy łapie Cię przeziębienie nie musisz od razu sięgać po preparaty, suplementy z apteki.. teraz nawet dostaniesz je na stacji benzynowej..

Przyswajalność, preparatów witaminowych może być niewielka..

Faszerowanie się na środków przeciwgorączkowymi kiedy boli głowa i delikatnie łamie Cię w kościach też jest lekko na wyrost..

Możesz nie wiedzieć, że duże wsparcie masz też w spiżarni!

Po pierwsze stawiamy na naturę ❤️❤️

Lubię to sformułowanie, że najlepsze lekarstwa są w warzywniaku! Jeżeli dostarczasz odpowiedni poziom witamin i składników mineralnych z naturalnych produktów wirusy nie mają szansy się zakręcić wokół Ciebie..

Jak już czujesz się w gorszej formie to co wtedy?

Zajrzyj do kuchennych szafek, te 5 produktów na pewno masz w domu:

Goździki
Pewnie nie spodziewasz się, jakie mogą być pomocne w bólu gardła. Ponieważ zawiera eugenol, który zmniejsza stany zapalne organizmu. Ma on też działanie znieczulające i odświeżające. Dlatego kiedy pojawia się pierwsze drapanie w gardle włóż 2-3 goździki do buzi. Możesz je rozgryźć i potrzymać w buzi przez kilkanaście minut. Możesz też sama zmielić je w moździerzu i dodać do koktajli.
Prewencyjnie możesz też dodawać je w porze jesienno-zimowej do herbaty.
Działa również, oczywiście tylko doraźnie przy bólu zębów. Goździki odświeżają też oddech, dlatego może zamiast gumy do żucia zaczniesz stosować tę metodę?

Lipa
Zapewne wiesz, że napary z lipy działają napotnie. Przy okazji zawarte w niej związki śluzowe działają łagodząco i osłaniająco dzięki temu łagodzą kaszel, ból gardła i chrypę.
Jeżeli chcesz się wypocić i leżysz w łóżku pamiętaj, że lipa działa też moczopędnie. Dlatego musisz dostarczać większe porcje płynów do swojego organizmu, żeby się nie odwodnić.

Czosnek
Jest to jeden z pierwszych produktów po który sięgasz przy przeziębieniu. Zawarte w nim związki siarkowe walczą z intruzami. Olejki eteryczne w nim zawarte udrażniają górne drogi oddechowe. Pamiętaj, żeby zawsze go zmiażdżyć, wtedy mają one najlepsze działanie.
Polecam pastę z czosnku, oliwy i natki pietruszki. W okresie przeziębień możesz smarować nią pieczywo. Natka pietruszki zniweluje nieprzyjemny zapach czosnku.

Miód
Na pewno masz go w domu. Na temat pozytywnego wpływu jaki ma nasz organizm można się rozpisywać. Pamiętaj, żeby miał on pozytywne działanie na nasze dolegliwości nie możesz go dodawać do gorących naparów.. herbaty czy wody z cytryną. Traci on wtedy swoje właściwości.
Jeżeli pojawi się u Ciebie kaszel, po posiłku możesz zjeść przed snem łyżeczkę miodu wielokwiatowego. Pamiętaj, iż takie rozwiązanie jest dobre jedynie w chorobie 😉

Sól
Płukanie gardła wodą z solą łagodzi objawy bólu gardła. Na szklankę ciepłej wody wsyp łyżeczkę soli i płucz 4 razy dziennie. Jeżeli zrobisz to dość wcześnie możesz zahamować rozprzestrzenienie się zapalenia gardła.
Sól przyda się również do domowych inhalacji.

Jestem ciekawa jakie są Twoje sposoby na lekkie przeziębienia?