BE BETTER – dieta

JASNY GWINT❗️

Święta rządzą się swoimi prawami i ja to kupuje ❣️ ale co robić jeśli imprezy, wyjścia ze znajomymi zdarzają się regularnie.. a Ty zamiast trzymać się swoich postanowień, ulegasz pokusom? 😱😱😱

Tutaj też nie zachęcam Cię żebyś nie siedziała w domu jeśli masz ochotę wyjść!

Znowu powtórzę: Pracujesz nad zmianą nawyków na stałe, a spotkania towarzyskie i różnego rodzaju pokusy będą towarzyszyły Ci do końca życia.

Warto więc nauczyć się łączyć przyjemności z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania.

• W dniu imprezy wiedząc, że czeka Cię obfita kolacja, postaraj się postawić na trochę lżejsze posiłki w ciągu dnia. Pamiętaj że nie chodzi o to żeby się głodzić! Przypomnij sobie krok dotyczący głodu… Im dłużej nie jesz tym większa szansa że kiedy już dorwiesz się do posiłku, sięgniesz po produkty których na co dzień starasz się unikać i zjesz je w niekontrolowanych ilościach.

• Posiłek zacznij od zjedzenia porcji warzyw. Dzięki temu zaspokoisz pierwszy głód i będziesz miała mniejszy apetyt. Jeśli ograniczasz kalorie, sięgając po sałatkę zwróć uwagę na sosy, którymi są polewane. To często pułapka w tego typu daniach.

• Nie chcesz przesadzić z ilością jedzenia? Jeśli masz wybór, wybierz mniejszy talerz.

• Uwaga na alkohol! Picie alkoholu upośledza Twoje zdolności do samokontroli przez co często prowadzi do gorszych wyborów żywieniowych… Poza tym alkohol już w sam jest bardzo kaloryczny. Jeśli nie chcesz z niego rezygnować, najlepszym rozwiązaniem będzie lampka czerwonego wytrawnego wina.

• Nie przesadzaj z deserami. Najlepiej stawiać na świeże owoce.

• Ćwicz swoją asertywność. Jeśli nie masz na coś ochoty, po prostu grzecznie podziękuj. Pytania „dlaczego?”, „po co Ci to?” będą się pojawiały, bądź na nie gotowa.

• Nie przesiaduj tylko przy stole. Staraj się jak najczęściej wstawać, tańcz, rozmawiaj, skup się na dobrej zabawie a nie na jedzeniu!

• Jeśli zjadłaś więcej niż planowałaś, następnego dnia po prostu wróć na właściwe tory. Kolejny dzień rozpocznij od zdrowego śniadania a nie głodówki ❗️

#bebetterzewachodakowska #misjachoda #chodagang #fajterka #zmienswojezycie