Czy warto “przechodzić na dietę”?!

Co myślisz kiedy słyszysz „dieta”? To słowo pewnie kojarzy Ci się z odchudzaniem, ograniczeniem do minimum wszystkiego co smaczne, mówiąc krócej: dieta=wyrzeczenia?

 

Nic bardziej mylnego!

 

Dieta wbrew powszechnej opinii nie jest wyłącznie elementem odchudzania.

Tak naprawdę to sposób odżywiania! Każda z nas odżywia się w określony sposób, wszystkie jesteśmy więc na jakiejś „diecie”. W takim razie zamiast szukać kolejnej „diety cud”, postaw na trwałą zmianę nawyków!

 

Daj sobie czas na zmianę. Z odchudzaniem jest tak, że im szybciej osiągasz dany efekt tym krócej on trwa. Zamiast kolejny raz fundować sobie efekt jo-jo tym razem bądź cierpliwa i weź pod uwagę, że każda zmiana wymaga czasu.

 

Ucz się na błędach. Jeśli po raz kolejny nie udało Ci się osiągnąć swojego celu zastanów się z czego to wynika. Analizuj swoje błędy i staraj się wyciągać wnioski. Spróbuj zapisywać codziennie co jadłaś, a pod koniec tygodnia przeczytaj notatki i zastanów się, co warto poprawić.

 

Nie zajadaj smutków. Jedzenie ma odżywiać Twoje ciało a nie rozwiązywać problemy. Twój nastrój po zjedzeniu czekolady poprawi się tylko na chwilę. Poszukaj innych źródeł szczęścia – wyjdź na spacer, zadzwoń do przyjaciółki, weź relaksującą kąpiel.

 

Myśl o sobie dobrze! Niska samoocena będzie pogłębiać Twoje przekonanie, że nie warto się starać, bo i tak Ci nie wyjdzie. Nic tak nie odbiera motywacji jak myślenie w ten sposób…

 

Pamiętaj, że liczy się wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu. Lepsze 2 zdrowe posiłki i jedna „wpadka” niż całkowite zrezygnowanie z walki o zmianę.

TAGI: