Wypady są the best.

Wypad to ćwiczenie wszechczasów! Angażuje dolne partie ciała- mięśnie kulszowo-goleniowe oraz pośladkowe. Dodatkowo budzi mięśnie głębokie, które stabilizują sylwetkę i pozwalają utrzymać równowagę.

Pozycja wyjściowa: stań prosto, stopy w szerokości bioder, plecy proste, brzuch napięty, ramiona aktywne wdłuż ciała.

 

Wykonanie: zrób krok do przodu, cała podeszwa stopy jest na podłodze, stopa z tyłu na palcach. Zbliż kolano nogi tylnej do podłogi, noga z przodu tworzy kąt prosty, kolano nie przekracza linii palców. Tułw trzymaj cały czas stabilny, plecy proste, brzuch mocny. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie zrób wypad drugą nogą.

UWAGI: kolano nogi wykrocznej nie może przekraczać linii palców stopy-innymi słowy nie wysuwa się przed linię czubka buta. Wykonując ćwiczenie widzisz czubki palców. Nie rozlużniaj brzucha, nie opuszczaj głowy, lekko ściągnięte łopatki.

Wypady pozwalają udoskonalić stabilność, równowagę, siłę. Jeśli je urozmaicisz, to również poprawisz swoją gibkość i rozciągnięcie. Baw sie wypadami, eksperymentuj, szukaj wariacji i pomysłów na ich wykonanie. Zapewniam Cię- Twoje ciało może wiele więcej niż podpowiada Ci to umysł.

Kilka propozycji znajdziesz w linku poniżej:

TAGI: