Jak przetrwać trudny początek?

Wiem, ze początki są trudne. Oto 10 zasad, które pomogą Ci przetrwać te najtrudniejsze chwile.

Zrób sobie prezent i wykorzystaj te materiały, dbając o każdy z tych punktów.

  1. Obudź w sobie pasję! Poszukaj w sobie motywacji, nie rób tego dla kogoś innego! Zrób to dla siebie! Odpowiedz sobie na proste pytanie: dlaczego chcesz "TO" zrobić? Czy odpowiedź Cię satysfakcjonuje? Na pewno znajdziesz kilka argumentów. Zabieraj się do pracy!

  2. Porzuć negatywne myślenie! Zacznij wszystko od początku. NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO! Ale liczy sie kazdy dzień.

  3. Celebruj swoj sukces! Im dalej idziesz, tym jest Ci łatwiej trzymać formę i dawać z siebie coraz więcej. Ciesz się nawet najmniejszą zmianą i na drodze do celu nie koncentruj sie na tym "ile jeszcze zostało", ale "ile zdołałaś już osiągnąć".

  4. Dbaj o to, co ląduje na Twoim talerzu. Pożegnaj sie na długo z cukrem. Popracuj nad częstotliwością spożywanego alkoholu (tak, wiem, ze będziesz marudzić). Generalnie szkodliwe zastąp zdrowym. Uwierz mi, nie jestem fanatyczką. I mnie się zdarza kieliszek wina, czy smakowity deser, ale nie na co dzień i też nie w każdy weekend. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, ze przyjemne jest to, co sami nazywamy przyjemnością.

  5. JEDZ REGULARNIE! Często, kiedy rozmawiasz z osoba szczupłą myślisz sobie "jak to jest, że ONA ciągle je i jest taka szczupła". No wlasnie! JEDZ REGULARNIE! Oducz się jednorazowego obżarstwa! Naucz się zdrowych porcji!

  6. Okazje, wyjścia, spotkania rodzinne, przyjęcia etc. Jedz mniej. Jeśli sama je przygotowujesz, zadbaj o modyfikacje przepisów. W restauracji wybieraj grillowane lub gotowane na parze.

  7. TRENUJ! Nie podoba Ci sie ten pomysł? Przykro mi, nie znam alternatywy.

  8. Pamiętaj o tym, że świetnie Ci idzie! Zwłaszcza w okresie kryzysu, przypominaj sobie jaki wybrałaś cel i dlaczego. Wracaj tu do mnie na stronę i szukaj wsparcia wsród dziewczyn walczących nie inaczej niż Ty.

  9. Przetrwaj początek! Przyjdzie taki dzień, kiedy powyższe punkty staną się przyjemnością. Świadomym wyborem, a nie przykrą koniecznością. OBIECUJĘ!

  10. Wiem, że dasz radę! Ty też w to UWIERZ!