Jak walczyć z wymówkami?

Nie ta pogoda, za wcześnie, za późno, nie masz czasu, nastroju…

Wiesz o czym mówię?

O wymówkach.

To jedna z największych przeszkód na drodze do zmiany stylu życia.

  • Nie stać Cię by jeść zdrowo?

Nie musisz kupować wyłącznie produktów “bio” i “eko”!

Zdrowa żywność to przede wszystkim sezonowe, lokalne warzywa, owoce, kasze, rośliny strączkowe… chyba nie powiesz mi, że to produkty droższe od słodyczy, gotowych dań, fast-foodów, chipsów, paluszków itd.?

  • Nie masz czasu na ćwiczenia?

Doba każdego człowieka na świecie trwa dokładnie tyle samo. 24 godziny. To od Ciebie zależy jak będziesz gospodarowała tym czasem. Grunt to ustalenie PRIORYTETÓW! Wiem, że pewnie masz dużo obowiązków… Ale nie spychaj swoich potrzeb na ostatni plan! Wygospodarowanie przynajmniej 30 minut na trening 3 razy w tygodniu to chyba coś co jesteś w stanie zrobić? Poza tym możesz zacząć od naprawdę prostych rzeczy! Zamień windę na schody a samochód na rower. Każda dodatkowa aktywność w ciągu dnia jest dobra!

  • Nie umiesz/nie masz czasu na zdrowe gotowanie?

Nie utożsamiaj zdrowego jedzenia z wymyślnymi daniami, egzotycznymi produktami i staniem godzinami w kuchni! Twoje posiłki mogą być proste i smaczne, możesz je też przygotowywać raz na parę dni dzięki czemu zaoszczędzisz czas. Mając dostęp do Internetu nie powinnaś narzekać na brak pomysłów na takie potrawy.

  • Nie wiesz jak zacząć?

Wystarczy że wprowadzisz naprawdę podstawowe zmiany! Na pewno jesteś świadoma przynajmniej części swoich „grzeszków”. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy żeby je zauważyć. Zacznij od pracy właśnie nad nimi!

  • Po pracy jesteś zmęczona?

Ok, wiem, że czasami jest ciężko.

Zastanów się dlaczego tak jest. Może się nie wysypiasz? Może jesz byle co i przez to Twój organizm nie ma siły na wyzwania? Może nie pozwalasz sobie na odpoczynek?

Uwierz mi, wprowadzenie aktywności fizycznej wbrew pozorom da Ci więcej energii! Poprawi też Twoje samopoczucie i pozwoli Ci się odstresować.