Koniec z wymówkami

Brak satysfakcji z własnego ciała to najczęściej skutek zaniedbania- wymówka goni wymówkę.
Najczęściej zasłyszane tłumaczenia to:
- „nie mam czasu na zdrowe jedzenie i ćwiczenia”.
- „brak mi siły i energii”.
- „nie wiem jak zdrowo jeść”.
- „nie mam wystarczających środków na zdrowy styl życia”.

Wszystkie te wymówki można włożyć między bajki!

„nie mam czasu na zdrowe jedzenie i ćwiczenia”.
Rozwiązanie: Lekarstwem na to jest dobra organizacja- wystarczy rozsądny plan dnia i nie marnowanie wolnego czasu na bezproduktywne czynności.

"brak mi siły i energii”.
Rozwiązanie: Tu wymagane są chęci, trening i zdrowa żywność dodadzą energii bo tylko brak ruchu i niezdrowe jedzenie powodują spadek sił witalnych.

„nie wiem jak zdrowo jeść”.
Rozwiązanie: To czysta fikcja- wszędzie jest dostępnych mnóstwo informacji na temat prawidłowego żywienia (Internet, prasa i literatura, a także znajomi i dostępni specjaliści).

„nie mam wystarczających środków na zdrowy styl życia”.
Rozwiązanie: Zdrowy styl życia nie jest kosztowny. Ta wymówka to mit. Wystarczy wykorzystać do aktywności posiadane akcesoria (hantelki, butelki, skakankę) lub nawet tylko maszerować, czy biegać (nie wymaga to inwestycji), a posiłki i zakupy planować wcześniej (jedzenie na mieście i nieprzemyślane produkty to największa strata pieniędzy).

Koniec z wymówkami!
Zmiana nawyków żywieniowych powinna być świadoma i odpowiedzialna. Jeśli decydujemy się na taki krok, musimy zdawać sobie sprawę, że to wyzwanie.

Każde wyzwanie wymaga wiary w siebie i zgody na podjęcie wysiłku. Zmiana, nawet na lepsze to zawsze pewne ograniczenia lub trud poniesiony w dążeniu do niej.
Poprawa nawyków żywieniowych to proces, który wymaga zaangażowania i odwagi. Za każdym razem, by zmienić cokolwiek w naszym życiu, potrzebujemy wyjść spoza tzw. strefy bezpieczeństwa- obszaru wygodnego i dobrze poznanego. To rodzaj ryzyka, początkowy dyskomfort związany z rezygnacji ze stałych elementów życia (przyzwyczajeń). Świadomość początkowych wyrzeczeń i ilości pracy, którą należy wykonać to już połowa sukcesu.

Nie zniechęcaj się!
Sukces zdobyty ciężką pracą to najbardziej satysfakcjonująca nagroda, a jednocześnie motywacja do dalszego działania. Pamiętaj, że zdrowy styl życia to najlepiej rokująca praca - duży zysk gwarantowany.
Na co czekasz? Zacznij od uporządkowania spiżarni i lodówki, a potem marsz po „zdrowe” zakupy.