Łap chwile i zapamiętuj momenty

Nie trać czasu.

Zwracaj uwagę na małe rzeczy, ponieważ kiedy za kimś, za czymś tęsknisz, brakuje Ci tak naprawdę tych „małych rzeczy”.

Znajdź czas dla siebie, dla bliskich. Kilka minut w ciągu dnia na refleksję, odpoczynek. Nie oszukuj się, nie jesteś aż tak zajęta.

Staraj się być optymistą! Życie jest jak lustro - uzyskasz lepsze wyniki, kiedy się uśmiechniesz i pomyślisz pozytywnie.

Nie chciej wszystkiego. Pamiętaj, jest wiele osób, które nigdy nie będą miały tego, co ty masz teraz. Szczęście nie przychodzi do tych, którzy nie doceniają tego, co już mają!

Nie roztrząsaj przeszłości, nie da się jej zmienić. Nie jesteś tą samą osobą, co byłaś rok temu, miesiąc temu, a nawet tydzień temu. Wciąż się zmieniasz, rozwijasz, jesteś bogatsza o nowe doświadczenia, uczucia. Zostaw przeszłość za sobą, nie stresuj się także za bardzo przyszłością. Skup się na TU I TERAZ!

Każdy popełnia błędy. Niech twoje błędy będą motywacją, a nie wymówką. Bądź także tolerancyjna na błędy innych ludzi. Zdarza się, że także dobrzy ludzie dokonują złych wyborów. To nie znaczy, że są źli. Oznacza to po prostu, że są ludźmi...

Nie chowaj urazy! Dobroć nie może być mylona ze słabością, ani przebaczenie z akceptacją. Przebacz ludziom, bo jesteś na tyle silna, by wiedzieć, że ludzie popełniają błędy.

Nie oszukuj się, bądź ze sobą szczera.

Życie jest po to by się cieszyć, nie dręczyć!

Jeśli naprawdę uwierzysz w to, co robisz - opłaci się! Podążaj za swoimi marzeniami!

Nie daj sobą manipulować. Bądź sobą, bądź wierna swoim przekonaniom i wartościom. Dawaj i dziel się z innymi, jak najwięcej jest to możliwe, ale nie zapomnij także o sobie!

Pokonuj swoje słabości! Najlepszym sposobem by pokonać strach jest zrobienie właśnie tego, co nas przeraża. Odważ się zmieniać i rozwijać. Pamiętaj - brak działania opiera się na strachu przed porażką!

Nie czekaj na „idealny” moment, bo nie zawsze taki nadejdzie. Czasami trzeba odważyć się i po prostu to „zrobić” - życie jest zbyt krótkie, aby się zastanawiać, co mogłoby się zdarzyć.

Nie osądzaj zbyt pochopnie!!

Traktuj wszystkich z życzliwością i szacunkiem - nie dlatego, że są tacy dla Ciebie, ale dlatego, że Ty taka jesteś.