BE BETTER – pielęgnacja – krok 13

Zdrowy styl życia ma znaczenie

Czy wiesz, że wpływ na młody wygląd, zdrowie i długość życia tylko częściowo mają geny i czynniki biologiczne? Ogromne znaczenia ma Twój styl życia. Masz moc, bardzo wiele jest w Twoich rękach Kochana.
• O jakości i długości życia decyduje to, jak żyjesz, dieta, ruch, odpoczynek, radzenie sobie ze stresem, a nawet przyswajanie wiedzy, edukacja. Wiedziałaś? Może warto się zapisać na dodatkowy kurs, a może studia? Okazuję się bowiem, że lepsze wykształcenie sprawia, że bardziej dbamy o zdrowie, co tym samym przekłada się na długość naszego życia.
• Dzięki epigenetykom dowiedzieliśmy się też, że nasze zdrowie zależy od nas w dużo większym stopniu, niż wydawało się genetykom. Zdrowy styl życia nie tylko zapewnia doraźne i oczywiste dla nas korzyści, ale co więcej, Twoje życiowe wybory dziś wpływają na los następnych pokoleń.
• Wiem, że zdrowo się odżywiasz, ćwiczysz, żyjesz aktywnie i świadomie. Być może medytujesz, poświęcasz czas na rozwój i doskonalenie się. Prowadzisz zdrowy styl życia. Dbasz o to co jesz. Kiedy robisz zakupy spożywcze zawsze czytasz etykiety z opisem składników na opakowaniu. Czy wiesz, że równie ważne jak jedzenie są produkty codziennego użytku, jak kosmetyki, detergenty, substancje czyszczące. Warto eliminować ilość chemicznych substancji ze swojego otoczenia. Skóra jest największą powierzchnią wchłaniającą, a więc to, z czym ma kontakt, ma ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia. Wiele substancji wdychasz i drogą wziewną również mogą niestety zaszkodzić nie mniej niż uznany za niezwykle szkodliwy dym papierosowy. Nawet jeśli zdrowo się odżywiasz, uprawiasz sport, ale wokół Ciebie roi się od chemicznych składników, Twój wysiłek może się okazać syzyfowy. Nie na wszystko masz wpływ, trudno zmienić powietrze, jakim oddychamy, ale rozejrzyj się wokół, zmień to, co możesz. Podejdź do sprawy holistycznie, zadbaj o swoje zdrowe otoczenie.