BE BETTER – pielęgnacja – krok 19

Stres, zmęczenie, mało snu, dużo pracy i obowiązków, brak czasu dla siebie – na pewno to znasz. Pomyśl o sobie. Zrób dla swojego ciała coś dobroczynnego.

Ja dziś sięgnęłam po siemię lniane. Wiesz pewnie, że te niepozorne z wyglądu nasionka wspaniale działają na organizm. Siemię lniane w całości lub zmielone możesz stosować zarówno wewnętrznie, robiąc z niego napary do picia, dodając do sałatek i innych dań – działa dobroczynnie przy różnych dolegliwościach , jak również zewnętrznie w formie maseczek, okładów, a nawet żelu do włosów.
Czy wiedziałaś, że zewnętrzne okłady z siemienia lnianego mogą Ci pomóc nawet przy oparzeniach i ranach? Podobnie jak w przypadku innych super składników - siemię warto stosować nie tylko dla zdrowia, ale także dla urody.

Czy wiesz Kochana, że możesz przygotować sama w domu naturalny kosmetyk z tego super food? Na przykład maseczkę do twarzy. To bardzo proste. Będziesz do niej potrzebowała jedynie łyżki siemienia lnianego i odrobinę wody lub ulubionego płynu micelarnego.

Nadaje się ona praktycznie do każdego typu cery, ale szczególnie polecana jest do skóry suchej, ze skłonnością do podrażnień czy zaczerwienień. Po zdjęciu maseczki twoja skóra będzie miękka, elastyczna i wygładzona J

To super pretekst do tego, żeby odpocząć i odejść od komputera, dzwoniącego telefonu. Czasami trzeba sobie odpuścić i zatroszczyć się o siebie, nie tylko o pracę, dom i innych.

Kochana, pamiętaj o sobie, dbaj o siebie, nikt tego za Ciebie nie zrobi, tylko Ty sama! Nie zawsze musisz być aktywna, czasami bądź „slow”. Nałóż maseczkę i zamknij oczy!