BE BETTER – PIELĘGNACJA – krok 2

Tak jak wspomniałam w poprzednim poście skóra to największy organ Twojego organizmu!

➢ Skóra człowieka o przeciętnym wzroście i wadze to ok. 1,8m2!

To także najcięższy organ, bo stanowi aż 16% masy ciała!

➢ Skóra chroni nasz organizm przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.

➢ Odcień Twojej skóry zależy od zawartości melaniny. U ludzi występuje bardzo wiele kolorów skóry w związku z adaptacją do różnego natężenia promieniowania UV.

➢ Najbardziej popularną chorobą skóry jest trądzik. Nawet około 85% ludzi może mieć z nim do czynienia przynajmniej raz w życiu.

➢ Skóra jest odpowiedzialna za syntezę witaminy D3.

Jak zatem dobrze i rozważnie dbać o swój największy i niezwykle ważny organ jakim jest skóra?

• Pamiętaj o pielęgnacji od wewnątrz, zbilansowanej diecie, jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców oraz dobroczynnych naturalnych składnikach, które możesz stosować na skórę, aby ją nawilżyć, zregenerować i wzmocnić.

• Pij dużo wody, nawilżaj skórę od wewnątrz.

Wiesz jak ważna jest codzienna higiena i pielęgnacja ciała, ale czy wiesz, że przesada jest niewskazana.

Szczególnie polecam Ci:

• Unikaj silnych syntetycznych detergentów, kosmetyków i innych produktów codziennego domowego użytku. Im mniej chemii tym lepiej.
Niektóre szkodliwe substancje mogą przez skórę przenikać do organizmu.

• Szukaj jak najwięcej naturalnych i dobroczynnych składników w produktach domowego użytku i kosmetykach, niektóre możesz wyprodukować sama w domu, korzystając ze zdrowych, organicznych warzyw i owoców, które znajdziesz w swojej kuchni, a także z octu lub sody.

• Ćwiczysz ciało, nie zapominaj o twarzy! Czy wiesz, że możesz ćwiczyć mięśnie twarzy każdego dnia. Fitness lub joga twarzy to super sposób na poprawienie owalu, wygładzenie zmarszczek i świetna profilaktyka!

• Na co dzień nie warto przesadzać z ciężkim makijażem i stylizacją włosów. Daj skórze i włosom oddychać! Zrób sobie od czasu do czasu detoks kosmetyczny. Toksykolodzy zalecają przynajmniej raz w tygodniu przerwę - dzień wolny od makijażu, mycia i stylizacji włosów. Niech Twoja skóra i włosy odpoczną!