BE BETTER – psyche – krok 20

Czego potrzebuję do realizacji celu?

Przygotowania do rozpoczęcia realizacji celu zbliżają się do końca – pojutrze ruszamy!

Jeżeli zaczęłaś już wcześniej, mam nadzieję, że nasze przygotowania inspirują Cię do ewentualnych zmian i zwiększają Twoją szansę na sukces.

Dziś proszę Cię, żebyś zadała sobie tylko jedno pytanie: CZEGO POTRZEBUJĘ DO REALIZACJI MOJEGO CELU? I PRZYGOTOWAŁA SWOJE OTOCZENIE ❣️

Poświęć chwilę na wypisanie wszystkich rzeczy – od najbardziej przyziemnych do tych bardziej skomplikowanych (Nowa mata do ćwiczeń? Lepsza organizacja czasu? Rozpisana dieta? Wsparcie innych?). Być może w trakcie tworzenia planu lub wizualizacji już się zorientowałaś, czego Ci brakuje. Poświęć więc dzisiejszy dzień na zadbanie o to, żeby to zdobyć/zorganizować/pomyśleć o rozwiązaniu.

Jeżeli w obliczu jakiejś trudności żadne nie przychodzi Ci do głowy, koniecznie daj znać tutaj – co dwie głowy, to nie jedna! Nie jesteś sama, skorzystaj ze wsparcia innych fajterek!

PRZYGOTUJ SWOJE OTOCZENIE ❣️❣️❣️

Bo Ty jesteś już świetnie przygotowana, czas więc uprzedzić najbliższych, że szykują się ZMIANY ⭐️⭐️⭐️

Skupiając się na swoich postanowieniach i celach często zapominamy, że dobrze byłoby przygotować na nie osoby, z którymi przebywamy na co dzień.

Dlaczego warto?

• Masz szansę przedstawić swój plan, wyjaśnić, dlaczego Twój cel jest dla Ciebie ważny i poprosić o wsparcie.

• Gdy powiesz innym o Twoim postanowieniu, trudniej Ci będzie z niego zrezygnować w chwili słabości lub gdy pojawią się jakieś przeszkody.

• Rozmawiając z otoczeniem o swoich planach, od razu sprawdzisz reakcje i będziesz wiedzieć, czy możesz liczyć na wsparcie, czy wręcz przeciwnie.

Niestety, czasem się zdarza, że najbliżsi, przyjaciele czy znajomi reagują na czyjąś chęć zmiany oporem, a nawet złością. Znam wiele historii dziewczyn, które, porzucając leżenie na kanapie na rzecz aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania słyszały: „lepiej przestań, bo zaraz anoreksji dostaniesz”, „zwariowałaś?” itd.

To bardzo przykre, ale niestety czasem się zdarza. Zazwyczaj takie nastawienie mają osoby, które wiedzą, że i one powinny coś w swoim życiu zmienić. A ponieważ bardzo nie chcą, łatwiej im temu zaprzeczać, torpedując pozytywne zmiany osoby znajdującej się obok.

Jeżeli spotkasz się z takimi reakcjami, koniecznie poszukaj wsparcia u innych – na przykład tutaj!

Mam jednak nadzieję, że usłyszysz same wspierające komentarze ❤️❤️❤️

UWAGA! Czy zrobiłaś dziś swoją wizualizację? Od dziś będę Cię codziennie pytać, potraktuj to jak PSYCHE-odpowiednik dodatków treningowych!

PS. Materiał przygotowany we współpracy z Marta Mizera - psycholog ❣️