BE BETTER – psyche – krok 79

Jak sobie radzisz? Jak EFKETY?
Jesteś zadowolona? Czy żałujesz podjęcia wyzwania? 🤔🥰🥰🥰

Wyzwanie zbliża się do końca i pewnie pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jak UTRZYMAĆ ZMIANĘ?

Zastanów się, w jaki sposób zamierzasz utrzymać zmianę, bo jeśli myślisz „samo się ułoży”, jesteś w błędzie.

Zapisz to postanowienie i stwórz wstępny plan, oczywiście w kategoriach SMART. Dziś skup się na pierwszych dwóch kryteriach i postaraj się, aby Twój plan był SPRECYZOWANY i MIERZALNY.

Np. Trenując codziennie (lub prawie codziennie 😉 podczas wyzwania Be Better schudłaś, poprawiłaś formę i wprowadziłaś nowe nawyki żywieniowe. Teraz, żeby utrzymać efekty, nie możesz też usiąść zadowolona na kanapie w przekonaniu ze efekt jest na zawsze! ZAPLANUJ KONTYNUACJE: bede ćwiczyć 3 razy w tygodniu i wpisz ją na stałe do kalendarza.

I kolejna wskazówka pomocna w UTRZYMANIU ZMIANY i kolejna litera w naszym planie SMART. Zastanów się, czy utrzymanie zmiany jest dla Ciebie ATRKCYJNE, innymi słowy: jaką masz do tego motywację.

Odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego zależy Ci na utrzymaniu zmiany? Wypisz WSZYSTKIE powody, które Ci przyjdą do głowy i zapisz je, tak żebyś mogła do nich wracać w chwilach kryzysu czy zwątpienia w sens utrzymywania zmian. Zachęcam Cię do stworzenia nowej KARTY KORZYŚCI, tym razem poświęconej korzyściom z UTRZYMANIA zmiany.

Na wszelki wypadek przypominam informacje na temat karty korzyści (możesz też zajrzeć do 53 kroku wyzwania):

Co to jest? Karta Korzyści to po prostu zapis wszystkich powodów, dla których pragniesz utrzymać swój cel.

Jeżeli zastanawiasz się właśnie, po co je zapisywać i myślisz „przecież pamiętam!”, zaskoczę Cię: w chwilach spadku motywacji łatwo jest zapomnieć, dlaczego tak bardzo zależy Ci na utrzymaniu celu. Gdy w zasięgu wzroku znajduje się pokusa, a do tego dochodzi stres, zmęczenie lub zły humor, powody nagle wylatują z głowy i dużo trudniej je sobie przypomnieć…

W takich sytuacjach Karta Korzyści może okazać się bardzo przydatna.

Noś ją zawsze przy sobie (np. jako notatkę w telefonie) i w trudnych chwilach czytaj, żeby ułatwić sobie utrzymanie zmiany. Najlepiej jednak czytać Kartę Korzyści CODZIENNIE, nawet jeśli nie odczuwasz spadku motywacji.

Karta Korzyści jest świetnym narzędziem do wzmacniania silnej woli❣️

PS. Materiał przygotowany z Marta Mizera - psycholog ❣️❤️