Nie ma drogi na skróty

Nie śpiesz się z odchudzaniem!
Szybka utrata kilogramów to ryzyko utraty tkanki mięśniowej, odwodnienie, a także spadek wytrzymałości i siły. Najbardziej bezpieczne tempo utraty kilogramów to ok. 0,5 do 1kg tygodniowo. Należy pamiętać, że redukcja masy ciała wymaga zmniejszenia przyjmowanych kalorii oraz węglowodanów i tłuszczu w diecie. Skuteczna redukcja wymaga również aktywności fizycznej, która przez zwiększenie masy mięśniowej powoduje przyspieszenie metabolizmu.

Dodatkowo, utratę zbędnych kilogramów ułatwią:
• Regularne posiłki
• Małe porcje
• Posiłki bogate w błonnik
• Zwiększona ilość białka
• Unikanie żywności wysokoprzetworzonej
To nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać!

Częste błędy jakie popełniamy w związku z odżywianiem powodują, że nie potrafimy w zdrowy sposób pozbyć się nadmiernych kilogramów. Co takiego, zamiast pomóc, jedynie przeszkadza w osiągnięciu wymarzonej sylwetki?
1. „Wszystko albo nic”- każda najmniejsza porażka, czy potknięcie powodują, że rezygnujemy z walki o zdrowe i piękne ciało.
2. Niskie poczucie własnej wartości - niska samoocena może pozbawić motywacji i tylko pogłębiać przekonanie, że nie warto podejmować zmian, gdyż nic z tego nie wyjdzie.
3. Nagradzanie jedzeniem- traktowanie słodyczy jako recepty na lepszy humor to błędne koło „słodkiego nałogu”.
4. Restrykcyjne diety- monotonne i niskokaloryczne diety mogą przynoszą krótkotrwały efekt i grożą efektem „jo-jo”.
5. Brak aktywności- nawet najzdrowsza dieta wymaga regularnego wysiłku fizycznego, brak ruchu spowalnia metabolizm i przyczynia się do pogorszenia ogólnej kondycji psychofizycznej.

Spróbuj zmienić swój tok myślenia, zacząć od metody małych kroczków i długofalowych zmian, a przekonasz się, że rewolucja na talerzu nie jest potrzebna. Ewolucja w zupełności wystarczy!