Zielona herbata-pij na zdrowie.

Dobroczynne właściwości zielonej herbaty są nam znane od wielu tysięcy lat.

Zielona herbata, podobnie jak jagody, charakteryzują się dużą ilością antyoksydantów, aminokwasów oraz L-teainy. Substancje te redukują stres i polepszają nastrój. Reguralne picie zielonej herbaty pozytywnie wływa na nasze dobre samopoczucie, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. L-teanina dodatkowo poprawia koncetrację, pamięć oraz zwiększa aktywność umysłu. Lekarze zalecają jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie jako gwarancję dłuższego oraz zdrowego życia.

Herbatę zieloną parzymy w wodzie o temperaturze ok.80-90 stopni, sam czas parzenia nie powinien przekraczać 3 minut. Im dłużej parzymy herbatę, tym bardziej gorzki będzie miała smak i straci na swoich wartościach.

Dobrze zaparzona zielona herbata potrafi postawić na nogi lepiej niż filiżanka porannej kawy.

 • Natalia Bogdanowicz

  Oj tak! Zielona herbata zdecydowanie jest lepsza od porannej kawy! <3

 • Natalia Pachol

  Wielbicielom zielonej herbaty polecam, o ile jeszcze jej nie poznali, japonska Matcha o intensywnie zielonym kolorze. Jest to najzdrowsza ze wszystkich gatunkow zielonych herbat, zawiera ogromna ilosc antyoksydantow. Zawiera te sama ilosc kofeiny co kawa, ale tej zdrowszej L-teaniny. Warto poczytac rowniez na temat “ceremonii” zwiazanej z parzeniem tej herbaty. Polecam!! x

 • Piotr Żeberkiewicz

  A gdzie informacja o tym w jakich godzinach nie należy jej pić? Przecież zielona herbata jest inhibitorem kortyzolu !!! Co za tym idzie picie jej może odbywać się tylko i wyłącznie w określonych porach dnia o ile osoba która ją pije nie ma problemów z nadnerczami i rozchwianego dobowego wyrzutu kortyzolu….

 • http://tataidziecko.pl/ Tata i Dziecko

  Herbata jak najbardziej 🙂 Polecam spróbować Senchy. To jest dopiero moc.