Przeszkody na drodze do wymarzonej sylwetki

Częste błędy jakie popełniamy w związku z odżywianiem powodują, że nie potrafimy w zdrowy sposób pozbyć się nadmiernych kilogramów. Co takiego, zamiast pomóc, jedynie przeszkadza w osiągnięciu wymarzonej sylwetki?

  1. „Wszystko albo nic”- każda najmniejsza porażka, czy potknięcie powodują, że rezygnujemy z walki o zdrowe i piękne ciało.

  2. Niskie poczucie własnej wartości- niska samoocena może pozbawić motywacji i tylko pogłębiać przekonanie, że nie warto podejmować zmian bo nic z tego nie wyjdzie.

  3. Nagradzanie jedzeniem-  traktowanie słodyczy jako recepty na lepszy humor to błędne koło „słodkiego nałogu”.

  4. Restrykcyjne diety- monotonne i niskokaloryczne diety mogą przynoszą krótkotrwały efekt i grożą efektem „jo-jo”.

  5. Brak aktywności- nawet najzdrowsza dieta wymaga regularnego wysiłku fizycznego, brak ruchu spowalnia metabolizm i przyczynia się do pogorszenia ogólnej kondycji psychofizycznej.

  6. Ćwiczysz intensywnie, ale nie pilnujesz diety - sama aktywność może polepszyć Twoją kondycję, ale efekty w sylwetce nie będą wciąż zadowalające.

  7.  Brak silnej woli - Cheat meal zamienia się u Ciebie w cheat day lub cheat weekend? Ciężko Ci będzie osiągnąć cele sylwetkowe jeżeli nie wzmocnisz swojej psychiki.

Spróbuj zmienić swój tok myślenia, zacząć od metody małych kroczków i długofalowych zmian, a przekonasz się, że rewolucja na talerzu nie jest potrzebna.  Ewolucja w zupełności wystarczy!