Ryzyk-fizyk

Wygoda przede wszystkim ?! Takie nastały czasy.

Również na stołach królują półprodukty i szybkie dania. Wszystko jest w porządku o ile, nie zawierają w składzie tony sztucznych dodatków.

Nie daj się zapędzić w kozi róg! Trzymaj się z dala od dań typu instant i produktów z nadmiernie długim terminem przydatności do spożycia. Wybieraj świeże, sezonowe produkty. Będziesz mieć lepsze samopoczucie i sylwetkę!
Zdrowe i szybkie dania istnieją. Nie trzeba sięgać po „gotowce”.
Jak skrócić czas przygotowania posiłków? To proste!

Planuj co będziesz jeść, rób przemyślane zakupy i szykuj wcześniej potrzebne składniki. Z wyprzedzeniem możesz przecież ugotować kaszę lub ryż, przygotować mięso w marynacie lub porcjować niektóre warzywa. Świat się nie zawali, jeśli przygotujesz więcej porcji i zjesz to samo danie dwa dni pod rząd.

Grunt to dobrej jakości składniki. Unikając gotowych dań, zyska na tym również twój portfel. Same korzyści!
Stroniąc od przetworzonej żywności, Twoje życie stanie się lepsze.
Żywność wysokoprzetworzona jest dostępna zawsze i wszędzie. Odnalezienie jej nie wymaga żadnego wysiłku - w sklepach, marketach, na stacjach, w kioskach - łatwiej kupić chipsy niż marchewkę.

Dlaczego przetworzone jedzenie stało się zmorą dietetyków i lekarzy? Co jeszcze złego powoduje dieta oparta na wysokoprzetworzonym „pseudo-jedzeniu”?

1. Liczne konserwanty zwiększają ryzyko chorób nowotworowych.
2. Duża liczba kalorii w małej objętości sprzyja otyłości i nadwadze.
3. Nieproporcjonalnie wysoka wartość energetyczna w stosunku do wartości odżywczej to tak zwane „puste” bezwartościowe jedzenie, które nie odżywia.
4. Duża zawartość cukrów prostych prowadzi do nadmiernej masy ciała.
5. Niektóre sztuczne opakowania wydzielają substancje mające wpływ na zaburzenia płodności.

Lista oskarżeń przyprawia o gęsią skórkę. Niestety istnieją liczne dowody naukowe na potwierdzenie tych teorii.
Lepiej trzymać się z daleka od wszelkich szybkich przekąsek! Przetworzona żywność to wymysł koncernów, które chcą wykorzystać szybkie tempo życia i nasze lenistwo. Nikt nie myśli o długofalowym wpływie takiej diety na nasze zdrowie. A skutki mogą być opłakane.
Nie ryzykuj.

Wybieraj prawdziwą żywność!