To co najcenniejsze..

"Czym skorupka za młodu nasiąknie.. " - na pewno znasz to powiedzenie.
Dbanie o swoje zdrowie od najmłodszych lat to dobra inwestycja na przyszłość.

Im wcześniej i bardziej rozsądnie podejdziemy do tematu zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, tym większa szansa, że będziemy żyć komfortowo do późnej starości.

Międzynarodowa organizacja HelpAge zleciła raport dotyczący warunków życia ludzi po 60 roku życia. Badaniom poddano 92 kraje, a Polska wypadła bardzo źle w kategorii stan zdrowia - zajęliśmy dopiero 52 miejsce! Oznacza to, że w ogromnej skali chorujemy na choroby przewlekłe, czyli do końca życia. Z wiekiem komfort życia znacząco spada, ponieważ przybywa chorób. W większości są to choroby dietozależne, co oznacza, że właściwa dieta może nas przed nimi uchronić.

Mamy bardzo duży wpływ na nasze zdrowie! Dlaczego z tego nie korzystać? Inwestycja w swoje zdrowie to najlepsze, co możemy zrobić nie tylko dla siebie, ale i swojej rodziny, a nawet całego społeczeństwa.

Nie czekaj i zacznij już od dziś wprowadzać zmiany! Zdrowie jest najcenniejsze. Każdy wiek jest dobry, żeby poprawić stan zdrowia.
Otyłość i nadwaga to naprawdę poważny problem zdrowotny.
Nadmierna masa ciała sprzyja licznym problemom zdrowotnym: cukrzycy, nadciśnieniu, chorobom sercowo - naczyniowym i układu naczyniowego. Bardzo często problemem są zaburzenia kostno - stawowe. Biodra i kolana to zmora wszystkich osób z nieprawidłową masą ciała.
Ruch i prawidłowe żywienie jest lekarstwem na wszystkie choroby cywilizacyjne. Nie czekaj na objawy, przeciwdziałaj zamiast leczyć.
Właściwa masa ciała chroni przed schorzeniami ciała i umysłu, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!