Zdrowie prosto z Grecji

Dieta śródziemnomorska uznawana jest za jeden z lepszych wzorów żywienia.

 

Sztandarowym produktem są oliwki i oliwa z oliwek. Drzewo oliwne ma również cenne liście. Obecna w nim oleuropeina jest skarbnicą zdrowia. Warto zapoznać się z jej właściwościami i korzystać z tego co natura daje nam najlepszego.

W obronie przed patogenami

Starożytni Grecy poznali się na świetnych właściwościach wyciągów z liści oliwki już tysiące lat temu. Były traktowane jako naturalne wsparcie dla organizmu. Popularne były również w starożytnym Egipcie. Dobra wiadomość jest taka, iż teraz również możemy korzystać z ich właściwości. To polifenole zawarte w liściach oliwki nadają im najwięcej cennych właściwości.

W walce ze stresem oksydacyjnym

Dość dużo mówi się ostatnio o stresie oksydacyjnym i wolnych rodnikach. Dzieje się tak dlatego, gdyż mają niekorzystny wpław na organizm. Codziennie jesteśmy narażeni na zgubny wpływ stresu oksydacyjnego, zatem codziennie trzeba mieć to na uwadze dbając o swoje zdrowie. Na ratunek przychodzą tu antyoksydanty. Ich cennym źródłem jest również liść oliwny. Zawiera on polifenole, które usuwają wolne rodniki.

Dary prosto z drzewa

Drzewka oliwne w odpowiednich warunkach potrafią rosnąć nawet 1000 lat. Najstarsze w Europie można znaleźć na w miejscowości Vouves na greckiej wyspie Krecie. Ekstrakt z liści oliwnych pomaga zwiększyć fizjologiczną odporność organizmu w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, przyczynia się do obrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi.

Dla wsparcia organizmu warto wspomóc się darami drzew oliwnych: oliwą z oliwek, oliwkami czy suszonymi liśćmi oliwki.

ViVi/028/07-2017