Jak wyrzeźbić brzuch?

Płaski brzuch-kolejne marzenie każdej z nas. Kluczowa część ciała, o której nigdy nie zapominamy podczas wykonywania treningu.

Marzy nam się pięknie wyrzeźbiony, bez grama tłuszczu. Czujemy się lepiej, no i o wiele ładniej prezentujemy się w ubraniach, kiedy przysłowiowa "oponka" nie towarzyszy nam każdego dnia.

Estetyka to jedno, ale nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha niestety niekorzystnie wpływa przede wszystkim na nasze zdrowie- zwiększa się ryzyko nadciśnienia tętniczego, chorób serca, udaru, cukrzycy typu 2,
nowotworów dietozależnych. Ponadto tłuszcz zgromadzony w jamie brzusznej zaburza prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych. Brzmi groźnie, chociaż jest do opanowania i kontrolowania. Wszystko w Twoich rękach.

Z każdym noworocznym postanowieniem obiecujemy sobie, że już najbliższego lata będziemy chwalić się pięknym "kaloryferem". Zabierasz się za katowanie brzucha.

Ale czy wystarczy położyć się na macie i wykonać 100, 200, 300 spięć brzucha?

Kluczowe znaczenie mają tutaj przede wszystkim dieta połączona z odpowiednio dobranym treningiem. Potrzebna jest również rozwaga w kuchni-wcale nie tak trudna do opanowania, jak może się wydawać.

Zasady są bardzo proste:
1. Posiłki jedz o stałych porach.
2. Nie zaczynaj dnia bez śniadania!
3. Nie objadaj się ani nie podjadaj między posiłkami
4. Pij ok. 2l wody dziennie i niech to nie będzie woda smakowa, a mineralna, która dodatkowo nawodni Cię od wewnątrz.
5. Wybieraj produkty pełnowartościowe- trzymaj się z daleka od jedzenia o niskiej wartości odżywczej.

Odpowiednio skomponowane posiłki sprawią, że efekt treningów będzie spektakularny. A co ćwiczyć, skoro same "brzuszki" nie wystarczą?
Zacznij od rozgrzewki !!
5 min trucht w miejscu, 30 pajacyków, 30 skipów A lub skakanka.

Następnie wykonaj poniższe ćwiczenia:

1779784_615929015147479_151849925_n

Ćwiczenie nr 1 - 15 powtórzeń
Ćwiczenie nr 2 - po 15 powtórzeń na każda nogę
Ćwiczenie nr 3 - po 20 na każda nogę
Ćwiczenie nr 4  - jeśli to ćwiczenie jest powyżej twoich aktualnych możliwości, pomiń je, jeśli dasz radę, powtórz je 20 razy!!
Ćwiczenie nr 5 - po 20 powtórzeń na każda stronę, jeśli to ćwiczenie jest "zbyt trudne" (na razie:) zrób je w klęku podpartym ..
Ćwiczenie nr 6 - po 15 na każda stronę

Zrób minutę przerwy i powtórz razy 5 !!!!! Gwarantuję, że będzie piekło. Ale przecież o to chodzi 🙂

Połącz powyższe ćwiczenia z treningiem cardio. Może to być sprint w miejscu, pajace, przeskoki, skakanka. Jeżeli możesz to idź pobiegać, a trening na brzuch wykonaj w lesie na przykład między seriami cardio. Na zakończenie nie zapomnij o rozciąganiu. Połóż się na brzuchu, trzymaj dłonie pod barkami, kciuki na wyskości klatki piersiowej i odepchnij się w górę. Zadrzyj głowę w tył, spójrz za siebie i poczuj stretch brzucha. Wykonaj kilka razy.

Powodzenia!