BE BETTER – dieta

Zgodnie z obietnicą czas znaleźć alternatywne rozwiązanie. W końcu zwalczając jeden nawyk nie możesz zapominać o tym, żeby czymś go zastąpić!

Na co zwrócić uwagę?
Bardzo ważne jest aby wypracowując alternatywne zachowanie nie zapominać o nagrodzie jaką otrzymywał Twój mózg w związku ze starym nawykiem. Jeśli dotychczas w odpowiedzi na stres czy przygnębienie sięgałaś po pudełko czekoladek, co wyzwalało u Ciebie wyrzut endorfin i poprawę samopoczucia, kształtując nowy nawyk musisz zadbać aby również czerpać z niego korzyści.

Jeśli np. zależy Ci na aktywności fizycznej pomocne może być zaplanowanie czegoś atrakcyjnego po treningu, np. w postaci relaksującej kąpieli czy pójścia na saunę. Dzięki takiej nagrodzie, wysiłek fizyczny będzie kojarzył Ci się z czymś przyjemnym a nawyk wykształci się szybciej.

Zaufaj mi. Być może na początku trudno będzie Ci wstać z kanapy i wykonać chociażby 15-minutowy zestaw ćwiczeń. Ale przekonasz się, że za jakiś czas stanie się to dla Ciebie naturalne! A wręcz trudno będzie Ci z tego zrezygnować!

Na koniec nie zapomnij żeby utrwalać swoje nowe nawyki.
Nie wystarczy, że raz podejmiesz jakąś decyzję. Potrzebne będzie regularne powtarzanie tej czynności. Musisz być tylko konsekwentna..