Drożdzówkom mówimy “NIE”!

Zdrowe przekąski warto mieć zawsze pod ręką - w torebce, samochodzie, w domu. Gdy nagle dopadnie cię niespodziewany głód lub najdzie ochota na coś słodkiego, możesz śmiało po nie sięgnąć, zamiast kupować kalorycznego batona czekoladowego czy drożdżówkę.

Świeże owoce – jabłka, gruszki czy brzoskwinie możesz wrzucić do torby, a truskawki, maliny, winogrona czy borówki zapakuj do pudełka i zabierz ze sobą do pracy.
Suszone owoce - morele, daktyle, figi, śliwki – idealne rozwiązanie dla osób, które dopada ochota na coś słodkiego w ciągu dnia. Nie tylko zaspokoją potrzebę słodkiego smaku, ale także dostarczą sporo błonnika, witamin i minerałów.
10001327_625664707507243_1124353594_n Świeże warzywa - pokrojona w słupki marchewka, kalarepa, papryka lub seler mogą być świetną przekąską w pracy. Są słodkie, chrupiące i pełne cennych witamin.
Orzechy i migdały – to dobre źródło białka, zdrowego tłuszczu i witamin. Ale uwaga – są dość kaloryczne! Dlatego jedz je z umiarem i najlepiej wybieraj te niełuskane – wtedy na pewno zjesz mniej J Unikaj orzechów solonych i prażonych w tłuszczu oraz tych oblanych czekoladą.
Pestki dyni i słonecznika – w sam raz do pochrupania przy biurku. Świetne źródło magnezu, żelaza i cynku.
Wafle z brązowego ryżu bez soli – możesz je posmarować domowym humusem lub przygotowanym własnoręcznie masłem orzechowym.

Pamiętaj, że odżywiając się reguralnie i o stałych porach, unikniesz gwałtownych skoków insuliny we krwi i będziesz rzadziej sięgała po "coś na ząb". 🙂

TAGI: