Małe kroki na drodze do dużej zmiany

Większość z nas ma coś, co chciałaby zmienić w swoim życiu.

Ważne jest to, żeby nie chcieć zmieniać wszystkiego naraz!

Zacznij od małych kroków, jeden po drugim.

1. Wstawaj wcześnie rano. To najlepsza pora dnia, kiedy jesteś wypoczęta i zrelaksowana – idealny czas by wydobyć z siebie świeże pomysły.

2. Wizualizacji swój sukces. Dokładnie go opisz.. Pomyśl co będziesz wtedy czuła. Pomyśl, co się zmieni w Twoim życiu.. Każdego dnia wprowadź się w "ten stan".

3. Jedz zdrowiej. PRZESTAŃ LICZYĆ KALORIE! Zacznij liczyć "chemię"! UNIKAJ JAK OGNIA PRODUKTÓW PRZETWORZONYCH! Trudno być szczęśliwym, gdy Twoje ciało nie czuje się najlepiej.. Jeśli chcesz zacząć czuć się lepiej - wszystko, co musisz zrobić, to dokonać małych zmian w sposobie odżywiania.

4. Ćwicz regularnie. Teraz, kiedy już wcześnie wstajesz i jesz zdrowiej – pora by zacząć się ruszać. Dla mnie to podstawowy elementem bycia szczęśliwą!

5. Śpij więcej. Nie ma wątpliwości, że sen wpływa na nasze szczęście... Nie mów mi, ze cztery godziny snu w nocy wystarczy (znam takie osoby).

6. Szukaj rozwiązań, nie problemów i wymówek.

7. Bądź uważna. Dbaj i wciąż rozwijaj dobre nawyki - obserwuj swój nastrój. Ucz się siebie i nie popadaj w rutynę. Równowaga to podstawa!

8. Czy obok nas są ludzie szczęśliwi, czy też wciąż narzekają? Trudno jest być szczęśliwym, gdy spędzamy większość czasu z ludźmi, którzy mają złe postawy i nawyki. Wybieraj swoje towarzystwo mądrze!

9. Szczęśliwi ludzie wybaczają sobie. Po prostu starają się być lepszą wersja siebie. Rośniemy w siłę nie tylko fizyczną, ale i mentalną!

 

Wszystko jest w zasięgu Twojej ręki.

  • Allysen

    Jako 10 punkt dodałbym: Podchodź do innych z sercem. Tak jakby oni to byli Tobą w innej postaci.