Zdrowa i szczęśliwa. Rozpocznij przygodę na całe życie!

Żeby zadbać o ciało i zdrowie nie wystarczy dać porwać się krótkofalowo miłości do ruchu, czy zdrowego żywienia. Metamorfoza to proces, który nie wydarzy się ani przez noc ani przez tydzień!

Pierwsze efekty systematycznych ćwiczeń będą widoczne szybko, bo już po pierwszym miesiącu - gwarantuję, poczujesz się lepiej z samą sobą! Bądź cierpliwa, podejmij wyzwanie i rozpocznij przygodę z aktywnością fizyczną, zacznij dbać o swoje zdrowie. To przygoda na całe życie!

Co roku chcemy wskakiwać w ulubione bikini. Aby nam się to udało trzeba wyplewić raz na zawsze złe nawyki, głęboko zakorzenione przyzwyczajenia. Sukcesywnie je zmieniaj, pracuj nad nimi. Nie chodzi o akcję "WYWRACAM WSZYSTKO DO GÓRY NOGAMI", ale o świadome i progresywne zmiany. Wyrzucamy z głowy pomysły o głodówkach!!! Te przynoszą opłakane skutki!!! Drakońskie diety niosą ze sobą zmęczenie, problemy z koncentracja, pozbawienie skóry i włosów blasku, zwolnienie metabolizmu i efekt jo-jo na sam koniec.

Wszystko wymaga czasu i kontroli!
Magiczne pigułki, koktajle, środki działających cuda nie istnieją. Każdego tygodnia zapisuj zmianę, którą chcesz wprowadzić. "Koniec z podjadaniem między posiłkami" , "jem deser tylko raz w tygodniu", "rezygnuję z fasfoodów", "mówię kategorycznie NIE kolorowym napojom gazowanym".. itd..  Taka lista może być długa - jesteśmy tylko ludźmi, a półki sklepowe kuszą. Przydatny może okazać się kalendarz "Rok z Ewą Chodakowską". Wykorzystaj go dla siebie, dla swojego dobra i zdrowia.

Walka o efekty może okazać się świadomą przyjemnością, tylko wtedy, kiedy wszystko co dzieje się po drodze, jest naszym wyborem. Niech dbanie o własne zdrowie, ale i najbliższych było częścią twojej codzienności!

Trenuj na początek co drugi dzień, jeśli trening jest na początku dla Ciebie dużym wyzwaniem kondycyjnym. Twoje ciało potrzebuje regeneracji, aby każdy kolejny trening mógł być bardziej efektywny.
Jeśli decydujesz się na trening 30-minutowy, możesz śmiało ćwiczyć codziennie.
Na początek zacznij od skalpla, skalpel 2, skalpel wyzwanie, treningów 30-minutowych z książki "Zmień swoje życie". Te programy są dedykowane osobom początkującym.

Kiedy zaczynamy, dobrze jest indywidualnie poszukać wskazówek na temat sposobu prawidłowego odżywiania. Często popełniamy podstawowe błędy i powtarzamy ja przez lata nie zdając sobie z nich sprawy. PODSTAWY ZNAJDZIESZ W TEJ NOTATCE!!! KONIECZNIE RZUC OKIEM 🙂 https://www.facebook.com/notes/ewa-chodakowska/jak-się-odżywiać-żeby-widzieć-efekty-/539548026118912

Żeby spersonalizować realne potrzeby twojego ciała, należy wybrać się do DIETETYKA 🙂

Nawet jednorazowa wizyta, możne nam otworzyć oczy na wiele kwestii !!!
Kiedy ćwiczymy, zdrowo się odżywiamy, a efektów po miesiącu nadal brak, koniecznie trzeba z takiej porady dietetycznej skorzystać. Może się okazać, że JEMY ZA DUŻO ALBO ZA MAŁO, albo borykamy się z problemami zdrowotnymi nie zdając sobie z tego sprawy (np. z problemów hormonalnych).

Nasze działania potrzebują WIZUALIZACJI , wyobrażenia już zdobytego celu. Wyznacz go!!! Niech to nie będzie nim konkretny wynik na wadze. Ta jest niewymierna do uzyskiwanych efektów!!!

Powtarzaj sobie: "Jestem tu i teraz... jestem o krok dalej niż byłam wczoraj... wiem dokąd zmierzam... wiem co chcę osiągnąć…
Ja to osiągnę!!! Już to osiągnęłam, wystarczy, że nie będę się poddawać."

Zasada ta niech towarzyszy Ci nie tylko na drodze w walce o piękne i zdrowe ciało, ale w każdej dziedzinie życia.

Trzymam kciuki!

TAGI: