Oczekiwania konta rzeczywistość

Największe rozczarowania w naszym życiu są najczęściej wynikiem niesłusznych oczekiwań.

Dlatego nadszedł już czas, aby 🙂

1. Nie oczekiwać, że wszyscy będą się z tobą zgadzać.
Zasługujesz, by być szczęśliwą, dlatego nie pozwól by opinie innych w tym ci przeszkodziły.. Nie musisz wywiązywać się z oczekiwań innych, ale też nie możesz oczekiwać, by inni wywiązywali się z twoich... Bądź zawsze sobą i słuchaj swojej intuicji, serca.. Nie porównuj się do innych i nie zniechęcaj sukcesami czy porażkami innych - zawsze idź własną drogą!

2. Nie oczekiwać, że inni będą cię bardziej szanować, aniżeli ty sama siebie szanujesz… Spójrz w lustro i powiedz: "Kocham cię!" Ważne jest, by być dobrym dla innych, ale jeszcze ważniejsze jest być dobrym dla siebie 🙂 Kiedy akceptujesz siebie, kochasz - dajesz sobie szansę, aby być szczęśliwą.. A kiedy jesteś szczęśliwa będziesz lepszym przyjacielem, członkiem rodziny, lepszym człowiekiem.

3. Nie oczekiwać, że wszyscy będą Cie lubić. Możesz czuć się niechciana i nieakceptowana… Nigdy jednak nie zapominaj o swojej wartości 🙂 Spędzaj czas z ludźmi, którzy cię cenią. Pamiętaj - zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Uśmiechnij się i zignoruj to!

4. Nie oczekiwać, że inni będą tacy, jak byś chciała.. Szanuj ludzi za to kim są, a nie za to, kim chcesz, by byli.. Każdy człowiek jest niezwykły i piękny 🙂 Musisz dobrze poznać drugiego człowieka, by zobaczyć coś więcej niż tylko jego zewnętrzny wygląd, by spojrzeć w jego serce.
Nie możesz zmienić ludzi 🙂 Zaakceptuj ich, takimi jacy są albo zrezygnuj z ich towarzystwa.

5. Przestać oczekiwać od innych, że wiedzą o czym myślisz.
Ludzie nie mogą czytać w myślach.. Będą wiedzieli, co czujesz, czego pragniesz.. tylko wtedy, gdy im o tym powiesz. W życiu trzeba się komunikować z innymi regularnie i skutecznie!

To prostsze niż Ci się wydaje.