6 trików na organizację zdrowego odżywiania

Dobra organizacja czasu to podstawa, aby żyć zdrowo zawsze.. nie tylko w sezonie bikini.

Spróbuj tych organizacyjnych trików. Niech zostaną z Tobą na zawsze! 

  1. Zakupy produktów spożywczych rób maksymalnie raz w tygodniu. Wcześniej przygotuj dokładną listę produktów porządkując ją według poszczególnych grup produktów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas biegając pomiędzy sklepowymi półkami.
  2. Obiady gotuj raz na dwa dni. Porcję na następny dzień przechowaj w lodówce w szczelnie zamkniętym pojemniku. Potem wystarczy ją tylko podgrzać.
  3. Zachęć całą rodzinę do zdrowego odżywiania. Będzie Ci nie tylko raźniej, ale przede wszystkim nie będziesz musiała przygotowywać dla siebie oddzielnych posiłków i gotować podwójnie.
  4. Jeśli rano brakuje Ci czasu na przygotowanie śniadania, dzień wcześniej przed położeniem się spać zalej płatki owsiane wodą i odstaw na całą noc. Rano wystarczy dodać do nich świeży owoc lub kilka łyżek jogurtu naturalnego.
  5. Wieczorem zaplanuj swój jadłospis na kolejny dzień i poświęć 20-30 minut na przygotowanie posiłków, które następnego dnia zabierzesz w pojemnikach do pracy. Pozwoli Ci to uniknąć wielu pokus i późniejszych wyrzutów sumienia.
  6. Ustaw w telefonie alarm co 3 godziny, który przypomni Ci o posiłku. Dzięki temu, nawet gdy będziesz bardzo zajęta w pracy, nie zapomnisz o konieczności dostarczenia organizmowi kolejnej porcji energii. Drugi alarm powinien przypominać Ci o piciu wody.

 

Zdrowie jest w zasięgu Twojej ręki!