BE BETTER – zdrowie – krok 22

Ile porcji WARZYW I OWOCÓW już dzisiaj zjadłaś?

Mam nadzieję, że pamiętasz, że to one są PODSTAWĄ zdrowego odżywiania, a według Zasad Zdrowego Odżywiania związanych z najnowszą Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej powinny stanowić przynajmniej połowę tego, co jesz!
Zimą może wydawać się to trudniejsze niż w inne pory roku, ale jest, o co WALCZYĆ!

Według Światowej Organizacji Zdrowia nawet 80% WSZYSTKICH chorób związanych jest z NIEWŁAŚCIWYM STYLEM ŻYCIA!

Teraz zastanów się, kto decyduje o Twoim stylu życia? TAK, WŁAŚNIE TY! Czy czujesz już jak wielka MOC tkwi właśnie w Twoich rękach? Jak zamierzasz ją wykorzystać?
Warzywa i owoce stanowią nieskończone źródło cennych składników mineralnych, witamin, błonnika, substancji nazywanych ANTYOKSYDANTAMI lub PRZECIWUTLENIACZAMI.
Dlaczego zwracam Ci dziś szczególną uwagę właśnie na te ostatnie? Bo to jedna z NAJPOTĘŻNIEJSZYCH broni w walce z wolnymi rodnikami. A jak wiadomo dieta Polaków zawiera stosunkowo mało składników o właściwościach antyoksydacyjnych! O dodatkową porcję substancji antyoksydacyjnych zadbaliśmy także starannie komponując skład suplementu diety VIVITA Energia i Ochrona.
Składnikiem o cennych właściwościach jest ekstrakt z liści oliwki, który jest naturalnym antyoksydantem, chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.
Zatem zadbaj kompleksowo o swoje zdrowie 🙂