Dbaj o siebie w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Jak nie stracić w niej głowy?

Przyszłe mamy zachodzą w głowę jak się szybko pozbyć nadprogramowych kilogramów.

Nastrój siada.. Poczucie bycia nieatrakcyjną bierze górę, samoocena leci na łeb... Do tego dochodzą kłopoty z organizowaniem czasu i problem gotowy!

Babeczki, wiem co powiecie. Co ja mogę wiedzieć skoro mamą nie jestem? Ale ZASADA JEST TA SAMA!

Ani będąc, ani nie będąc mamą, w trosce o swoje zdrowie, nie wolno niczego przyspieszać! Bez względu na stan, w jakim się znajdujesz, droga na skróty ZAWSZE będzie odbijała się na Twoim zdrowiu lub Twoim i Twojego dziecka. Przybieranie na wadze w ciąży jest jej nieodzowną częścią! Pomysł "odchudzania" , bycia super szczupłą w ciąży graniczy z szaleństwem - brakiem zdrowego rozsądku!

Stawiaj na ZDROWIE! Chude NIE JEST ZDROWE!

Ani zbyt małe ani zbyt duże przybieranie na wadze w okresie ciąży nie jest zdrowe ani dla Ciebie, ani dla Twojego dziecka! Już przed zajściem w ciąże i w czasie ciąży szczególnie należy zwrócić uwagę na ŚWIADOME WYBORY!

Zdrowe odżywianie i regularny ruch to podstawa! I nie zapominaj o stałym kontakcie z lekarzem / badaniach!

Zdaję sobie sprawę z tego, że urodzenie dziecka wywraca życie kobiety do góry nogami... Nie każda mama potrafi sobie z tym poradzić.. Nieprzespane noce, karmienie, pieluchy, troska i podświadomy lęk o maleństwo daje się we znaki... Jeśli dorzucimy do tego słabo zbilansowany jadłospis / drastyczne obcinanie kalorii / rygorystyczne diety, mamy gotowy wycieńczony organizm ! A przecież dziecko potrzebuje silnej i zdrowej mamy.

Daj sobie czas! Bądź wobec siebie wyrozumiała.Wybieraj spokój zamiast nerwów - pracuj nad tym... Pracuj nad komunikacją z partnerem. Dbaj o siebie każdego dnia.