Jak uniknąć cellulitu?

Znam niewiele kobiet, których ten problem nie dotyczy.  Zamiast panikować, skorzystaj z cennych wskazówek. Mam nadzieję, że się przydadzą.

 

Jak uniknąć cellulitu?

- Aby uchronić się przed pojawieniem się niechcianej skórki pomarańczowej, jedz potrawy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9. Składniki te poprawiają metabolizm tkanek zaatakowanych przez cellulit, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. Jadaj często ryby morskie, orzechy, tłuszcze roślinne jak oliwa z oliwek, ziarna i nasiona.


- Wzbogać jadłospis o produkty bogate w witaminy z grupy B, zawarte np. kiełkach, zbożach, drożdżach i jajach.


- Włącz do menu dużą ilość warzyw i owoców, a zwłaszcza selera, pietruszkę, cykorię, ogórki oraz arbuzy, truskawki i czereśnie. Działają one moczopędnie, dzięki czemu pomagają usunąć nadmiar wody z organizmu. Ponadto zawierają błonnik pokarmowy, który pomaga ograniczać przyswajanie tłuszczów i wpływa na wydalanie toksyn z organizmu.

- Unikaj słodyczy, ale nie oznacza to całkowitej rezygnacji z łakoci (1-2 razy/tydzień słodka przekąska w postaci gorzkiej czekolady, batoników zbożowych jest dozwolona).
Zamiast soli stosuj świeże i suszone zioła i przyprawy.

- Wybieraj produkty lekkostrawne, np. ryby, chude mięso, nabiał. To produkty przyspieszające metabolizm.

- Jedz mało, ale często, najlepiej 4-5 razy dziennie. Wyznacz sobie stałe godziny, o których będziesz jadać posiłki.


- Nie zapominaj o wypijaniu co najmniej 2 litrów wody mineralnej w ciągu dnia i o aktywności fizycznej, która jest najlepszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem.


- I jeden z najważniejszych sposobów.. TRENUJ SYSTEMATYCZNIE!