Co jeść i pić przed treningiem

Zastanawiasz się co najlepiej jeść i pić przed treningiem? Czy są jakieś zasady?

Główną jest chyba ZDROWY ROZSĄDEK, niepopadanie w PRZESADĘ i uważne obserwowanie swojego organizmu!
Jeśli nie planujesz przesadnie długiego wielogodzinnego treningu, możesz stosować się do racjonalnych zasad zdrowego odżywiania w ciągu całego dnia. Pamiętaj przede wszystkim o swoim komforcie - nie rozpoczynaj treningu GŁODNA ani po OBFITYM POSIŁKU. Zwykle optymalnym odstępem między aktywnością a większym (ale nie bardzo ciężkostrawnym) posiłkiem będą 2-3 godziny, po mniejszej przekąsce wystarczyć powinna 1 godzina.
Bardzo ważne jest nawodnienie organizmu. Dlatego warto, aby posiłek przed treningiem był też uzupełnieniem wody. Dobrze sprawdzą się na przykład koktajle warzywno-owocowe lub szklanka wody po posiłku. Jednak na odpowiednie nawodnienie pracujesz przez cały dzień. Nie zapominaj wypijać przynajmniej 1,5 l wody dziennie. W dni treningowe
Pamiętaj woda wpływa korzystnie na wytrzymałość i odczuwanie zmęczenia. Dodatkowo możesz rozważyć też przed treningiem filiżankę czarnej kawy. To taki naturalny suplement, który pozwoli Ci to trenować dłużej i z większą intensywnością.
Przed treningiem typowo siłowym korzystne jest dostarczenie sobie jakiegoś źródła białka. Pamiętaj jednak, że podstawowym paliwem dla Twoich pracujących mięśni są węglowodany!
Jeśli podczas treningu będziesz się bardzo intensywnie pocić, do posiłku możesz dodać SZCZYPTĘ (NIE WIĘCEJ) soli (razem z wodą podczas pocenia się tracisz także sód).
Dla poprawy sprawności fizycznej oraz witalności możesz wspomagać się źeń-szeniem.

Wiesz, że trening czyni mistrza, również w przygotowywaniu posiłków około treningowych 😉