Obalamy mity

Najpopularniejsze mity dotyczące zdrowego odżywiania
Przyda sie? Udostępnij ❤❤

MIT: Jeśli chcesz zmniejszyć masę ciała, zastosuj głodówkę lub restrykcyjną dietę odchudzającą

Oczywiście, ze NIEPRAWDA ‼️‼️

Jeśli chcesz zachować lub osiągnąć prawidłową masę ciała, powinnaś jeść, a nie głodzić się.

Popularne diety odchudzające dostarczają bardzo małą ilość kalorii, zdecydowanie mniejszą niż wynosi twoje podstawowe zapotrzebowanie energetyczne.

Zbyt duże ograniczenia kaloryczne prowadzą do spowolnienia metabolizmu.

Efekt jest taki, że jesz mniej, a nie chudniesz. Spada za to woda i masa mięśniowa, a poziom tkanki tłuszczowej wzrasta.

Dzieje się tak, gdyż głodzenie się, opuszczanie posiłków czy drastyczne ograniczenie ilości spożywanego jedzenia, powoduje, że twój organizm pozbawiony odpowiedniej dawki energii przechodzi w tryb oszczędzania, ogranicza jej zużytkowanie i gromadzi w postaci tkanki tłuszczowej na tzw. „gorsze czasy”. A tobie zależy na tym, żeby na bieżąco ją wykorzystywał.

Aby tak się stało, musisz zapewnić mu odpowiednią ilość energii w postaci kalorii pochodzących ze spożywane żywności w równych odstępach czasu. Wtedy będziesz miała pewność, że twój metabolizm działa prawidłowo, a organizm nie robi zapasów.

A zatem, zdecydowanie lepszym sposobem uzyskania i utrzymania właściwej masy ciała jest zdrowe i racjonalne odżywianie, zapewniające odpowiednią podaż kalorii, a nie stosowanie głodówek czy restrykcyjnych diet odchudzających o zbyt dużym deficycie energetycznym!