Jedz więcej, żeby gubić kilogramy!

Niestety wciąż funkcjonuje przekonanie, że żeby schudnąć trzeba drastycznie ograniczyć kalorie.

Prawdą jest, że dieta ma bardzo ważne znaczenie dla redukcji tkanki tłuszczowej, ale nie chodzi o to żeby się głodzić! ⚠️

Twój organizm potrzebuje kalorii z jedzenia dla zachowania podstawowych procesów życiowych, dla pracy serca, mózgu, oddychania…

Dlatego zamiast ucinać kalorie do minimum, powinnaś zadbać o to, żeby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb swojego organizmu 🙏🏻

Głodówka być może i spowoduje szybki efekt, ale:

• Nie będzie on trwały! Takie diety zwykle kończą się efektem jo-jo.

• Jedząc tak małą ilość jedzenia nie jest możliwe dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, w związku z czym narażasz się na niedobory pokarmowe!

• Kiedy przez długi czas chodzisz głodna jest większa szansa że w chwili kryzysu rzucisz się na jedzenie i zjesz po prostu za dużo… tym samym zniweczysz efekty swojego dotychczasowego wysiłku.

• Twój organizm uruchamia mechanizmy adaptacyjne, które mają pomóc mu przetrwać „okres głodu”.

Doświadczasz spadku energii – jesteś bardziej ospała i masz mniejszą ochotę na ruch.

Poza tym organizm zaczyna pozbywać się tkanki mięśniowej, która zużywa dużo energii i utrzymywanie jej na wysokim poziomie „kosztuje go” dużo kalorii.

Nie jest to korzystne, bo mniej mięśni=obniżony metabolizm (co dodatkowo utrudnia chudnięcie!). W skrajnych przypadkach głodzenie się może doprowadzić nawet do zaniku miesiączki!

Odchudzanie nie jest czymś, co powinnaś zrobić w jak najszybszym tempie❗️ Szczególnie jeżeli chcesz, aby wszystko przebiegało z korzyścią dla zdrowia.

Niestety tutaj nie ma drogi na skróty. W tym przypadku szybko nie znaczy trwale - jest zupełnie na odwrót!
Przemyśl to ❤️