Slow food

Moda na slow food

Trend slow food polega na starannym wyborze tego, co jemy i delektowaniu się potrawami bez pośpiechu. Idea Slow Food to protest przeciw przyśpieszeniu współczesnego świata. Otóż Slow Food zakłada jedzenie w spokoju, powoli i w skupieniu. Podczas posiłku należy się delektować smakiem i zapachem potraw. Koniec więc z jedzeniem w biegu, w barach szybkiej obsługi czy wręcz na ulicy. Żywność typu Slow Food ma spowodować, że człowiek na chwilę oderwie się od codziennych obowiązków, żeby w ciszy i spokoju ducha zjeść coś smacznego i zdrowego. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, coraz częściej stawiamy na zdrowe jedzenie i zaczynamy sięgać po produkty lepszej jakości.

Zamieniamy fast food na slow food czyli chipsy, orzeszki, frytki i burgery w nowym wydaniu. Powoli zaczynamy dostrzegać różnice między jedzeniem zdrowszym a jedzeniem, które zawiera w sobie same chemiczne produkty. Weszliśmy w erę slow foodów, gdzie niestety musimy chwilę poczekać, ale jakość i smak są nieporównywalnie wyższe i lepsze niż w fast foodach.

Zamiast tradycyjnych frytek, hamburgerów czy chipsów wybierzmy chipsy z jarmużu, frytki ze słodkich ziemniaków (batatów), burgery z wołowiną lub tofu, młodą soję lub ciecierzycę do pochrupania jako alternatywę dla słonych orzeszków.

Slow food to styl życia, który stawia na jakość, urozmaicenie i poszukiwanie nowych smaków. Dzięki temu kwitnie też turystyka kulinarna. Poznawanie smaków i dań z różnych rejonów świata ubogaca smaki.

Wrzuć na luz!