Wybierz nowy styl życia

Prawidłowe odżywianie, unikanie używek czy regularne treningi dla niektórych kojarzą się katorgą.

Kiedy postanowisz, że zdrowy styl życia to Twój świadomy wybór, nie będzie mowy o tym, żeby wywierać na sobie presję i "przechodzić na dietę". Nie będziesz czuła, że jesteś cały czas w reżimie treningowym i dietetycznym.

Wierz mi lub nie, nigdy na żadnej diecie nie byłam. Lubię to, co zdrowe, mam wielką słabość do słodyczy i pozwalam sobie na nie od czasu do czasu bez wyrzutów sumienia.

Każdego dnia staram się aby większość moich posiłków stanowiły warzywa. Dużą wagę przywiązuję do tego aby mój talerz był kolorowy. Ponieważ jemy również "oczami" zwracam uwagę jak danie jest podane 😉

Moje śniadanie w większości składa się z jaj. Do tego świeże awokado, pomidorki i żytnie pieczywo na zakwasie. Po takim śniadaniu czuję się najlepiej. Ten posiłek daje mi sytość i dużo energii potrzebnej na cały dzień.

W ciągu dnia nie może też zabraknąć zielonego smoothie. Szpinak, jarmuż, jabłko, awokado, pomarańcza, sok z cytryny, siemię lniane coś z tych składników zawsze znajdzie się w mojej szklance.

Lubię też dobre burgery w bułce pełnoziarnistej, świeżych warzyw i dobrego mięsa. Chętnie raz na jakiś czas zjem pizzę, ale nie na dmuchanym cieście i nie zatopionej w sosach bo tego nie lubię.
Na takie dania też mogę sobie pozwolić. Chociaż kojarzą się one z fast - foodami można je przyrządzić w wersji fit.

Jem generalnie wszystko oprócz rzeczy przetworzonych i tego się głównie wystrzegam, a cukry proste ograniczam do owoców i raz na jakiś czas czekoladowego deseru. Wybieram zdrowe

Alkohol piję raz na pół roku. Jeden kieliszek czerwonego wina raz na dwa miesiące.

A trening? Dla mnie zrobienie treningu jest czymś, czym dla kogoś może być zjedzenie pączka. Po nim po prostu czuję się super dobrze. To mi przynosi radość, redukuje stres i dodaje skrzydeł.

Wciąż zdrowy styl życia wydaje Ci się utrapieniem? Nie taki diabeł straszny 🙂

Takiego STYLU ŻYCIA CI ŻYCZĘ!

TWOJA EWA