Jak zgubić brzuszek?

Przesyłam wielkie serce, kawałek pośladków - ponoć motywują i garść cennych wskazówek

JAK ZGUBIĆ TEN PRZEKLĘTY BRZUSZEK?

Udostępnij i motywuj .. Podeślij osobie, której również przydadzą się te informacje.

1. SIĘGAJ PO WODĘ. Odwodniony organizm to metabolizm wolniejszy 0 2 %. Ile pić? OD 1,8 DO 2,7l DZIENNIE. Możesz wycisnąć do niej cytrynę: kwasy organiczne przyśpieszą metabolizm.

2. JEDZ ARBUZY. Zawarta w nich arginina (aminokwas) przyspiesza krążenie, sprzyja też spalaniu tłuszczów i cukrów. Jest też uważany za skuteczny środek na przyrost masy mięśniowej... Arginina jest też w orzechach i nasionach.

3. Niedobór WAPNIA może spowolnić metabolizm. Wapń oprócz mleka i przetworów mlecznych, jest też w migdałach, orzechach brazylijskich, sezamie, śledziu i jarmużu. A najlepiej wchłania się w obecności inuliny (cykoria, czosnek, cebula). Wybieraj !

4. DBAJ O WITAMINĘ D. Jej odpowiedni poziom w organizmie usprawnia proces odchudzania. Jedna z teorii mówi, że zwiększa ona skuteczność działania leptyny: hormonu odpowiadającego za odczuwanie sytości. Jedz ryby i pij tran, a nie pożałujesz.

5. BĄDŹ KOBIETA Z ŻELAZA. Jest ono składnikiem wielu enzymów, bez których metabolizm kuleje. Zbyt niski poziom to gorszy transport tlenu do komórek, a więc słabsza praca mięśni. Źródła: mięso, wątroba, żółtka, krewetki i strączki.

6. PAMIĘTAJ, ŻE BŁONNIK WYMIATA. Nie dość, że syci, bo pęcznieje w żołądku, to jeszcze pogania jedzenie przesuwające się przez jelita, skutecznie je oczyszczając. Lepiej przyswajasz to, co ci potrzebne. Ile błonnika? 30 g dziennie, nie mniej.

7. POLUB HERBATĘ. Filiżanka naparu potrafi na pewien czas przyspieszyć metabolizm o 12%. Ten efekt to podobno zasługa katelin - silnych przeciwutleniaczy o działaniu odmładzającym. A im młodsze komórki, tym szybsze spalanie.

8. JEDZ NA OSTRO. Łyżeczka posiekanej papryczki chili przyśpieszy na trochę metabolizm aż o 23%. Dzięki właściwościom rozgrzewającym, zwiększy ukrwienie naczyń oraz przyśpieszy spalanie tłuszczu. Nie radzimy zjadać jej naraz, lecz przyprawiać nią różne przyprawy.

9. NIE SIEDŹ! Rób przerwy co 2-3 godziny – wstań, przejdź się. Gdy zasiedzisz się na 4 godziny, poziom enzymów kontrolujących metabolizm zacznie spadać. Długie siedzenie zmniejsza także wrażliwość na działanie insuliny.

10. PILNUJ DOSTAW BIAŁKA. Trenujesz siłowo? Możesz bezpiecznie zwiększyć jego ilość w diecie do 0,8-1g na 1 kg masy ciała. Duża porcja białka na śniadanie mocno ogranicza ilość kołaczących się po mózgu sygnałów: „jedz w nagrodę”.

11. BĄDŹ TWARDA. Naucz się odmawiać – nie jedz dodatkowego kawałka ciasta ani kotleta, żeby sprawić przyjemność np. mamie. To ty, a nie twoja rodzicielka będziesz musiała potem spalić te dodatkowe kalorie.

12. WYSYPIAJ SIĘ. Śpij każdej nocy ponad 7 godzin. Niedobór snu sprawia, że spada poziom leptyny odpowiedzialnej za sytość, rośnie poziom greliny powodującej wzrost apetytu. Rośnie tez ilość insuliny, a jej wysoki poziom oznacza nieustającą chęć podjadania.

13. ĆWICZ KRÓCEJ. Trening dłuższy niż 45 minut może stymulować wydzielanie kortyzolu, hormonu „upakowującego" tłuszcz w brzuchu. Lepiej ćwiczyć 2 razy 30 - 45 minut niż półtorej godziny ciągiem !

14. ĆWICZ Z WOLNYMI CIĘŻARAMI ...zamiast trenować na maszynach. W ten sposób zaktywizujesz więcej włókien mięśniowych, co przyśpieszy spalanie kalorii i proces wzmacniania się mięśni.

15. SPACERUJ... Zabierz na spacer plecak lub specjalną obciążającą kamizelkę. Dźwigaj dodatkowo 10% swojej masy ciała: spalisz 8% więcej kalorii, a przy tym nie przeciążysz stawów.

16. ..I MASZERUJ. Weź w dłonie kije do nordic walkingu i mocno odpychaj się nimi od podłoża – praca ramion sprawi, że spalisz o 20% więcej kalorii, niż gdybyś szła bez kijków. Fajnie,co?

17. BAW SIĘ JAK DZIECKO. Masz w domu konsolę do gier sportowych? Pożycz ją od swojego dziecka (lub faceta) i ćwicz! Wybierz boks, który spala 2 razy więcej kalorii niż golf.

Ihaaaaaaa!

  • Ewa M

    Kochana Ewuniu mam pytanie odnośnie maty do ćwiczeń. Wiem, że na Twojej stronie jest dostępna mata tzn bywa bo teraz jest brak magazynowy ale nie wiem czy ten rozmiar wystarczy. Ponieważ mieszkam w bloku i nie mogę skakać komuś nad głową bez wygłuszenia a posiadam jedynie panele więc wszystko słychać. Może istnieją jakieś maty abym nie musiała rezygnować z niektórych ćwiczeń? Byłabym bardzo wdzieczna za pomoc bo o “Sukcesie” mogę teraz jedynie marzyć 🙁 Pozdrawiam, Ewa

  • Aleksandra Dulęba

    Chyba już to wszystko robię… Ćwiczę, jem śniadania, nawet od babci nie biorę słodyczy. Schudłam sporo, czuję się nieźle, ale ile bym nie schudła brzuch jak wisiał tak wisi. Nic z tym nie mogę zrobić odkąd pamiętam.