BE BETTER – zdrowie – krok 24

Chroń się przed niedoborami witamin i składników mineralnych!

Czy wiesz, że w okresach zwiększonego, długotrwałego NAPIĘCIA, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jesteś bardziej narażona na niedobory niektórych składników mineralnych, witamin, a także spadek odporności i związane z TYM RÓŻNE PROBLEMY? 🤧 Często masz też wtedy mniej czasu na to, aby zadbać o to, w jaki sposób się odżywiasz i by Twoje posiłki były odpowiednio zbilansowane.
Jak ja sobie z tym radzę?
Wróć do kilku najprostszych zasad zdrowego odżywiania, które pomagają mi dbać o to, by moje posiłki były jak najbardziej WARTOŚCIOWE oraz sięgam po Vivitę, aby dodatkowo się wspomóc. Suplement diety Vivita Energia i Ochrona zawiera między innymi: witaminę D, A, cynk, selen, ekstrakty: z liścia oliwki, korzenia eleuterokoka, korzenia żeń-szenia i z czosnku , które wspomagają naturalne siły obronne organizmu, czy witaminę A, która pomaga w zachowaniu zdrowej skóry 🎯
Chcesz poznać NAJPROSTSZE zasady ZDROWEGO ODŻYWIANIA?
✅ Jedz jak najwięcej warzyw i owoców, min. 5 porcji dziennie. ✅ Pamiętaj o produktach pełnoziarnistych: razowym pieczywie czy kaszach.
✅ Używaj ziół i przypraw zamiast soli.
✅ Ogranicz mięso (zwłaszcza czerwone i przetworzone) 🍗 ✅ Unikaj fast foodów, słodyczy 🍔 🍰 🍕
✅ Ogranicz tłuszcze zwierzęce, np. masło i zastępuj je roślinnymi (np. orzechami, olejem rzepakowym czy oliwą z oliwek).
✅ Zadbaj o odpowiednie nawodnienie💧 – min. 1.5 l wody dziennie!
✅ Jedz regularnie - co 3-4 h (gdy jesteś poza domem, pamiętaj, aby się wcześniej przygotować).
✅ Czytaj etykiety i wybieraj produkty o możliwie najkrótszym i najprostszym składzie!
Czy zawsze udaje mi się stosować do wszystkich punktów? NIE! Ale to nie powód, by odpuszczać albo poddać się po potknięciu! Zmiany są TRUDNE, a wprowadzanie nowych nawyków WYMAGA CZASU i mnóstwo wytrwałości. Dlatego pamiętaj, że nie walczysz sama, WALCZYMY RAZEM! 💪 💪 💪