Wygodnie czy modnie? Strój na fitness.

Zaczęłaś ćwiczyć, regularnie uczęszczasz na zajęcia fitness. Brawo! Dbasz o siebie, wykonujesz ciężką pracę. "Litry" dzielnie wylanego potu, rozgrzane do czerwoności poliki, palące mięśnie (respektuj jednak granicę swoich aktualnych możliwości!) - to właśnie dobry trening.

Poza determinacją, prawidłowo wykonanymi ćwiczeniami - ubiór wbrew pozorom też ma znaczenie….

Każda z nas czuje się bardziej komfortowo, gdy wchodzi na sale treningową, siłownię i wie, że dobrze wygląda mimo to, że zaraz będzie spocona.

JEDNAK ODRADZAMY ZWRACANIA UWAGI TYLKO NA WYGLĄD!

Wygoda i komfort podczas ćwiczeń to podstawa. Reszta to detale.

SPORTOWY BIUSTONOSZ
Czas zrezygnować ze staników, które nosisz na co dzień. Warto zainwestować w dobry sportowy biustonosz, który będzie dobrze utrzymywał Twój biust. Dlaczego? Podczas ćwiczeń Twoje piersi narażone są na deformację i ból. Na rynku jest wiele rodzajów sportowych staników. Różne kolory, kroje czy wzory.

KOSZULKA/LEGINSY
Koszulka i leginsy/dresy powinny przede wszystkim „oddychać” i być przyległe do ciała.
Po drugie: sama musisz się dobrze czuć w swoim stroju. Na pewno znajdziesz taki komplet, który będzie wspaniale na Tobie leżał, ale tez zachwycał oryginalnością i kolorystyką.

BUTY
Namawiamy do zainwestowania w buty przeznaczone do fitnessu. Co by się nie działo, musisz wybrać te, które będą dla Ciebie najbardziej stabilne. Przy ćwiczeniach to podstawa, w odwrotnym razie możesz nabawić się kontuzji! Ważne żeby były lekkie i przepuszczały powietrze. Jeśli spełniają wyżej wymienione cechy – bierz! Wybór modeli jest ogromny - znajdziesz na pewno coś dla siebie!

A więc? Jakie wnioski? Na treningu masz czuć się przede wszystkim komfortowo, ale możesz przy tym również zjawiskowo!

 

  • novaa

    Dopiero zaczynam przygodę z ćwiczeniami i w ogóle nie pomyślałam o biustonoszu. Oczywiście pierwsze co to zakupiłam strój sportowy ze sklepu sportowego cuna zone, taki który dobrze się prezentuje ale i wydaje się wygodny. Poszukuje jeszcze dobrych butów i mam nadzieję, że będzie to długa przygoda 😉