BE BETTER – dieta

Wrzucam listę zdrowych przekąsek do kupienia poza domem ❤️

Długie przerwy między posiłkami i jedzenie w biegu to problem wielu osób…

Brak czasu skutkuje sięganiem po różne przekąski. Z tego powodu zachęcam Cię, żebyś na początku swojej pracy nad zmianą nawyków planowała swoje posiłki.

Spontaniczne decyzje dotyczące tego co zjesz często nie kończą się dobrymi wyborami 😱😱😱
Wiem jednak, że czasami są też takie sytuacje, które trudno przewidzieć…

Jeśli jesteś poza domem i najdzie Ci nagły głód a w pobliżu nie ma miejsca w którym mogłabyś zjeść coś wartościowego, nie ratuj się drożdżówkami czy czekoladkami!

Szukaj zdrowych zamienników❣️❣️ Wiesz już na co zwracać uwagę czytając etykiety, zabaw się więc w detektywa i wybieraj produkty dobrej jakości.
Najłatwiej sięgać po naturalne produkty:

Alternatywę dla niezdrowych przekąsek mogą stanowić np. warzywa czy owoce, które są łatwo dostępne a które mają dużo błonnika i witamin będąc przy okazji produktami niskokalorycznymi. Co więcej, znajdziesz je w każdym sklepie spożywczym.

Owoce, np. jabłko możesz połączyć też z masłem orzechowym. Jabłka są bogate w błonnik wspomagający pracę jelit i zmniejszający ryzyko chorób serca. Masło orzechowe może przynieść Ci dodatkowe korzyści. Stanowi zdrowe źródło tłuszczu. Dostarcza jednak znacznych ilości kalorii dlatego też należy spożywać je z umiarem. Średnie jabłko z 1 łyżką naturalnego masła orzechowego to około 200 kalorii.

Jogurt naturalny. Jest źródłem białka i wapnia. Warto sięgać po ten z żywymi kulturami bakterii, dzięki czemu przy okazji zadbasz o swoje jelita.

Orzechy - są smaczną i pożywną przekąską. Stanowią źródło zdrowego tłuszczu, białka i błonnika. Jedna garść (30g) dostarcza około 180 kalorii. Przy tym nie wymagają przechowywania w chłodnym miejscu (takim jak lodówka), więc idealnie nadają się do noszenia w torebce.

Przypominam tez o moich produktach BeRAW/ewachodakowska .. te ratują moj FIT TYŁEK 😅 każdego dnia 😘😘