Różne oblicza stresu

 

Jest wiele czynników, które szkodzą organizmowi:

👉 życie w ciągłym biegu

👉 brak snu

👉 zanieczyszczenia środowiska

👉 ciągły stres

👉 nieodpowiednia dieta

👉  papierosy

Czy wiesz, że wszystkie te czynniki mogą być przyczyną stresu oksydacyjnego, czyli inaczej mówiąc brak równowagi w organizmie między wolnymi rodnikami a antyoksydantami? Do zaburzenia balansu dochodzi, gdy poziom antyoksydantów wyraźnie spadnie lub gdy znacząco wzrośnie poziom wolnych rodników ( zarówno wolne rodniki, jak i antyoksydanty występują w organizmie także w sposób naturalny).

 

Wolne rodniki powstają w wyniku naturalnych procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie, np. w procesie oddychania.  Gdy nasz organizm przetwarza tlen na energię, część jego cząsteczek uwalniana jest właśnie w postaci wolnych rodników.

 

Antyoksydanty, czyli inaczej mówiąc przeciwutleniacze, mają natomiast za zadanie przywrócić zachwianą równowagę.  Można wspierać ich działanie m.in. odpowiednią dietą.

Warto pamiętać, by w codziennym menu znajdowało się dużo warzyw (np. marchew, dynia), jak i ziół (np. kurkuma, goździki, oregano). Aby wspierać przeciwutleniacze w naszym organizmie powinno ograniczać się opalanie ciała, rzucić palenie i ograniczyć spożycie przetworzonej żywności. Osoby źle odżywiające się są szczególnie narażone na stres oksydacyjny.

 

Suplement diety ViVita Energia i Ochrona zawiera aż 10 dobroczynnych składników. Wśród nich znajdują się również składniki posiadające właściwości antyoksydacyjne – oliwka, która chroni komórki przed działaniem wolnych rodników oraz witamina E, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym będącym jednym z czynników powodujących starzenie się komórek organizmu.

Vivita zawiera również koenzym Q10, czyli substancję nazywaną popularnie eliksirem młodości.