Niespodzianki po przejściu na fit drogę

Kiedy zaczynasz dbać o swoje zdrowie a co za tym idzie - więcej ćwiczysz i prawidłowo się odżywiasz. Jednak są rzeczy, których się nie spodziewasz przechodząc na fit drogę.

 

Wszyscy tylko piszą.. jak, kiedy i co trenować. Radzą co jeść a czego nie jeść.

Mało kto jednak wspomina, o takich błahych, ale codziennych sprawach, które będą Cię dotyczyły na co dzień.

- Idąc do fryzjera będziesz chciała fryzurę, którą da się związać w kucyk – tak żeby było wygodnie w trakcie ćwiczeń. Jeżeli będziesz bardziej odważna zetniesz włosy na krótko. Wtedy można szybciej je wysuszyć po treningu.

- Miejsca w szafie robi się za mało. Przez to zwykłe ubrania zaczną być wypierane przez getry, koszulki i biustonosze.. treningowe.

- Wszyscy będą czekali, aż zjesz. Zanim przegryziesz dokładnie każdy kęs dania reszta domowników zdąży zjeść całe danie, deser i posprzątać ze stołu. Twoje otoczenie będzie na początku narzekać na to. Z czasem spojrzą bardziej pobłażliwie i przyzwyczają się. Może się przyłączą do celebrowania posiłków.

- Wizyta w restauracji będzie przebiegała dłużej niż wcześniej. Po pierwsze dlatego, że rozmowa z obsługą się wydłuży.. zanim wypytasz o wszystkie składniki potraw. Dodatkowo dokładne przegryzanie wydłuży wizytę.

- Talerzy będziesz używała mniej. Za to pojemników na posiłki wciąż będzie Ci brakować.

- Kiedy przyjdą do Ciebie goście.. okaże się, że nie będą mieli czym posłodzić herbaty. Zapomniałaś kupić cukier, bo sama już go nie używasz.

 

Zaobserwowałaś niespodziewane zmiany u siebie? Podziel się z tymi osobami, które dopiero zaczynają.

  • Katarzyna Kaducka

    Witam, wszystko się zgadza. Zmiany to walka o Siebie, więc reszta świata musi poczekać. Warto ponieważ jedząc i pijąc dobroci z diety wcale nie jest się głodnym, a dobra energia rozsadza. Po ćwiczeniach w szczególności:>
    W lodówce jest mnóstwo warzyw, a jak ktoś nie widzi w nich potencjału na posiłek to w moim domu głoduje:>

    • Marta

      Z czasem też otoczenie – domownicy, rodzina i znajomi – przyzwyczają się i przechodzą na zdrowy tryb życia. To kwestia czasu i wytrwałości 😉