6 zasad prawidłowego nawadniania

Czy wiesz, że woda stanowi ponad połowę masy twojego ciała?

Dużo, prawda?

Z tego powodu jest ona niezwykle ważnym składnikiem, o którego dostarczanie powinnaś bardzo dbać! Woda bierze udział w procesach przemiany materii, transporcie i wchłanianiu substancji odżywczych, pomaga regulować temperaturę ciała i usuwać toksyczne produkty przemiany materii.

Lato się skończyło, ale to nie powód żeby rezygnować z prawidłowego nawadniania! Twoja ciało potrzebuj jej o każdej porze roku 🙂

 

  1. Codziennie powinnaś dostarczać swojemu organizmowi co najmniej 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. W praktyce znaczy to, że jeśli ważysz 70 kg to powinnaś pić nie mniej niż 2100 ml płynów.
  2. Nie czekaj aż zechce Ci się pić. Uczucie pragnienia jest zwykle sygnałem, że jesteś już lekko odwodniona. Staraj się do tego nie dopuszczać!
  3. Popijaj wodę systematycznie, małymi łykami. Tylko w ten sposób organizm przyswoi ją w odpowiednim stopniu.
  4. Pamiętaj, że kiedy się pocisz (np. podczas ćwiczeń) twoje zapotrzebowanie na wodę wzrasta! Im dłużej i intensywniej trenujesz tym jest ono większe.
  5. Jaką wodę wybierać? Najlepiej taką, która ma co najmniej 500 mg minerałów w jednym litrze. Oprócz tego warto sięgać po wody niskosodowe (czyli takie, które mają poniżej 20 mg sodu/litr).
  6. Pamiętaj, że woda smakowa to nie to samo, co woda naturalna! Ta pierwsza zawiera duże ilości dodanego cukru i sztucznych aromatów. Jeśli masz na nią ochotę lepiej przygotować ją samodzielnie, np. wyciskając do wody sok z cytryny i dodając odrobinę miodu.

Prawidłowe nawodnienie sprawia, że masz lepsze samopoczucie a poziom Twojej energii wzrasta!

Suplement diety ViVita Energia i Ochrona to dodatkowe wsparcie w utrzymywaniu energii na wysokim poziomie przez cały dzień!