Regeneruj się na wszelkie sposoby

Codziennie Twój organizm wystawiany jest na wiele prób. Zmęczenie, przepracowanie i brak czasu na regularne posiłki i odpowiednią ilość snu. To nie sprzyja harmonii ciała i umysłu, a jednak są codziennością wielu z nas.

Chociaż zdrowe jedzenie i dobry sen powinny być dla priorytetem – to one dają ci paliwo - to nie z wszystkich obowiązków jesteś w stanie zrezygnować. Teraz w sezonie urlopowym postaw na regenerację i ustalenie zdrowego trybu życia jako sprawy pierwszej wagi.

Jak zadbać o odpowiednią regenerację? Możesz przebierać w sposobach na odprężenie się. Ciało potrzebuje odpowiedniego odpoczynku. Nie możesz pominąć tej części dobrego planu treningowego:

  • 8 godzin snu
  • drobne drzemki
  • masaże
  • wcieranie aromatycznego balsamu lub olejku do ciała
  • sauna
  • gorąca kąpiel z solami

Na szczęście możesz również wspomóc organizm szczególną grupą roślin - to adaptogeny.

Aby rośliny zaliczyć do tej grupy, muszą spełniać odpowiednie kryteria:
> nie powinny zakłócać prawidłowego funkcjonowania organizmu, tym samym nie mieć niepożądanego wpływu,
> powinny wspierać odporność organizmu na niekorzystne czynniki, np. stres,

Jednym z adaptogenów jest eleuterokok, czasami mylony z żeń-szeniem ze względu na swój wygląd oraz rejon pochodzenia. Eleuterokok pomaga w zachowaniu dobrego samopoczucia oraz w uodpornieniu na stres. Do tego wspomaga zdolności umysłowe a także pomaga w przystosowaniu się do zwiększonego wysiłku. Znajdziesz go w suplemencie diety ViVita Energia i Ochrona.